Connect with us

Uudised

Soonlepa suvi tuleb pikem ja värvilisem

Kolmapäeva varahommikul kell 4.24 tervitame taas järjekordset ilusat suve.
Kelle jaoks õigel kellaajal suve vastuvõtmine ülejõukäivalt keeruliseks osutub, võib veidi meeldivamat asendus­võimalust kasutada. Pööriõhtu kumas õhtul kell 18 aitavad Soonlepa karjamõisa laut-kontsertsaalis suve pöörata Hiiumaa pikaaegsed sõbrad Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas, kel alati kaasas eksootilised pillid ja põnevad vested.
Lisaks muusikalistele värvidele jõuab mõisaaegse maakivilauda seintele kunstnik Enn Johannese 13. isiknäitus Hiiumaal, kolmeteistkümnest akrüülmaalist koosnev “Hommiku & Õhtu värvid”, mille kohta me sel õhtul loodetavasti täpsemalt ka autorilt endalt kuuleme.
Ühtlasi avame selle kontserdiga ka meie suvise hooaja, mis saab olema eelmisest mitmekesisem ja pikem. Esimese kontserdi mahedale suvemeelitamisele lisaks esinevad veel käesoleva kuu lõpus kitarrivirtuoosid Ain Agan ja Andre Maaker ühes Maian Kärmasega.
Juulikuu toob meile kahel korral, aga erinevate kavade ja kaaslastega nii kodu- kui ka välismaalt, külla Helin-Mari Arderi.
Tõeline maiuspala ooperigurmaanidele saabub kuu kesk­paigas toimuval ooperigalal, kus astuvad üles maestro Mati Palm ning tema õpilased Pavlo Balakin ja Jana Boiko. 21. juulil ootame külla operetisõpru, et üheskoos nautida lustakaid operetiviise, mida esitavad Angelika Mikk, Juuli Lill ja Andres Köster. Mõlemad viimatinimetatud kontserdid toovad hiidlastele koju kätte mitmed meie Rahvusooper Estonia armastatud solistid.
Ka Hiiumaa staažikad muusikafestivalid, Hiiumaa Kammermuusikapäevad ja Homecoming Music Festival, on avastanud ühe võimaliku kontserdipaigana Soonlepa karjamõisa ning nende muusikute säravad etteasted jõuavad sel suvel esmakordselt siia.
Hooaja lõpetame augusti alguses VAT Teatri lavastusega “Kuidas ma koera sõin”, kus üles astub meie kõigi poolt armastatud Lauri Saatpalu.

Reelika Agasild
Soonlepa puhkekeskus

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Digileht

Hiiu Leht 19. aprillil Miinitõrjeoperatsiooniga näidatakse ka musklit Aivar Viidik süüdistab vallasekretäri takistamises Valgusfoori puudumine Hiiumaal sõidueksamit lihtsamaks ei tee Hiiumaa võrkpalliturniir tuleb 67....