Jälgi meid

UUDISED

Käina huvikooli õpilased ja õpetajad tõid lavale Eesti estraadiklassika

 

LAUR MELDORF
LAUR MELDORF
LAUR MELDORF
21. mai kontserdil “Eesti levimuusika 60- ja 70ndad” Käina huvi- ja kultuuri­keskuse saalis astus üles 59 huvikooli õpilast, koos õpetajatega oli laval 67 esinejat. Tegemist oli juba kolmanda suurejoonelise kontserdiga, kuhu kaasatud kogu koolipere.
Esitusele tuli kümme tuntud lugu eesti estraadimuusika klassikast. Iga lugu mängis pilliõpilastest koosnev täiskoosseisus bänd, laulu­õpilased täitsid nii solisti kui taustalauljate rolle ning tantsuõpilased ilmestasid etteasteid lauludele loodud tantsuseadetega.
“Nähes eelnevatel kordadel, kuidas selline kogu kooli ühine eesmärk ja koostegemine liidab, oli selge, et me jätkame selliste kontsertide korraldamist,” ütles huvikooli direktor Ly Meldorf.
“Pärast ABBA kontserti otsustasime, et oleks vaja teha eestikeelsetest lauludest koosnev kava ning kuuekümnendad-seitsmekümnen­dad tundusid hea variandina,” selgitas teema
valikut huvikooli õpetaja Olesja Voronjuk. “See muusika pole meie õpilastele kuigi tuttav, kuid ometigi just need aastad mängisid olulist rolli meie tuntud lauljate ja heliloojate kujunemisel.”
Kaasa tegi kogu koolipere
Ly Meldorfi sõnul on kontsertide korraldamine alati sujuvalt läinud, sest eelnevalt on välja kujunenud, kes mida teeb. Õpetajad Olesja Voronjuk ja Taavo Taelma juhendasid bändi, milles sai osaleda 25 muusikaõpilast. Pillitundides andsid lugude selgeksõppimisel oma panuse õpetajad Arvo Haasma, Malle Mürgimäe ja Helje Ugam, laulutundides Heli Lindmäe ja Angelika Mikk ning tantsutundides Maigi Taelma ja Helgi Taelma.
Ühte tantsu oli kutsutud tegema ka kooli vilistlane ja tantsumaailmas tuntud tegija Rauno Zubko. Helgi Taelma aga õmbles kõikidele väikestele baleriinidele seelikud selga ja püksid jalga.
Peamiseks väljakutseks oli koroonakriis. “Igasuguste piirangute tõttu toimusid sügis-­talvised bändiproovid üsna kaootiliselt,” meenutas õpetaja Voronjuk. “Õnneks lapsed on meil tublid ja ka sellest raskest ajast hoolimata said hakkama.”
“Suur väljakutse oli ka lastele ajastukohaste riiete leidmine, aga ka sellega saime minu meelest hästi hakkama,” lisas direktor.
Joalast Tennossaareni
Kava koostati lauluõpetajate valitud paladest. Ettekandele tulid näiteks Uno Loobi repertuaarist pärit “Mis värvi on armastus?” ja Jaak Joala lauldud “Suveöö”, Heli Läätse esitatud “Kaunid baleriinid” ning lõpulauluna Kalmer Tennos­saare kuulsaks lauldud “Vana klaver” ehk “Suusa­baasis on tantsupidu”, kus olid korraga laval kõik muusikud ja tantsijad.
Lugude vaheklippidena kasutati muusikavideoid, mis olid seotud kas järgneva laulu autori, esitaja või sõnade autoriga. “Kuuekümnendate-seitsmekümnendate kohta materjali otsides leidsin nii palju toredaid salvestusi, mis sobisid ideaalselt ja viisid publiku just sellesse ajastusse,” oli Meldorf rahul.
Videote lõikamisel ja vormistamisel aitas Anna Lipp. Tekste tol ajal tuntud heliloojatest, lauljatest ja laulu­sõnade kirjutajatest kandsid ette ajastu­kohastes mini­kleitides Ly Meldorf ja Tea Martin.
Tänusõnu jagus palju
Pärast kontserti jagus tänu­sõnu korraldajatele nii lastelt kui nende peredelt. “Mulle läks väga korda, et tänama tulid need, kellele kuue­kümnendad-seitsmekümnendad oli noorus-­
aeg, neil oli kontserdi ajal mitu korda pisar silmas ja nad hindasid väga õpilaste ja õpetajate ühist pingutust,” rääkis kooli direktor. “See tõestas, et me käsitlesime teemat lugupidavalt ja usun, et lastel on nüüd sellest osast eesti muusikaajaloos selgem pilt.”
“Minu jaoks oli selle kontserdi suurim väärtus äärmiselt äge aegade side – minu lapsepõlv videotes, minu mälestused minu mõtetes ning täiesti uue emotsioonina praeguste laste ja noorte elav esitus,” kirjutas üks külastaja tänukirjas korraldajatele.
“Meie vanaema kahetses, et pole juba varem ühelgi üritusel käinud. Kõik oli päris stiilipuhas, laulud ja tantsud ilusasti selged,” seisis teises tänukirjas.
Ka õpetaja Voronjuk luges kontserdi õnnestunuks. “Perfektsionistina arvan muidugi, et alati saaks paremini, kuid hetkeolukorras oli see kontsert meie lagi – lapsed tegelikult ületasid iseennast ning kõik andsid endast sada protsenti,” ütles ta. “Kõige hinnalisem minu jaoks on laste tagasiside — nad on uhked, et said olla osake millestki suurest ja vägevast, et kogu see töö ja vaev tasus end ära. Nad said unustamatu esinemis­kogemuse, paljud tunnistasid, et suutsid oma esinemist nautida, et närv oli kadunud ja sai lihtsalt laval lustida.”
“Olen väga tänulik, et meie majas on selline ühtehoidev ja toetav tiim, kellega koos võib mägesid liigutada,” ütles direktor Ly Meldorf. Tema eriline tänu kuulub huvi­kooli bändiõppe vedajatele – Olesja Voronjukile ja Taavo Taelmale.

HENRI REEDER
kontserdikülastaja

Veel lugemist:

UUDISED

Sel neljapäeval esineb Orjaku sadama saali­majas Duo Hoog – tegu on esimese selle hooaja kultuuri­neljapäeva kontserdiga, mille korraldab Orjaku külaselts. Koroonapandeemia ajal loodud ansambel...

UUDISED

Kahel kevadisel lehe­kuu õhtul kõlavad Hiiumaal segakooride hääled. Laupäeval, 21. mail kell 20 Orjaku külamajas “Ao­valgest ehani” ja reedel, 27. mail kell 19 Kõrgessaare...

UUDISED

Hiiumaa aasta emale Deivi Küttimile (50) andsid emadepäeva kontserdil Kärdla kultuurikeskuses tänukirja ja -meene, Hiiu Villa õlaräti, üle kolme lapse ema Liisi Mäeumbaed ja...

UUDISED

Neljapäeval, 19. mail kell 18 algab Saaremaal Tornimäel heategevuslik kontsert Juhan Peegli kuju toetuseks. Kontserdi peaesinejad on Ivo Linna ja Antti Kammiste, lavale astuvad...