Jälgi meid

UUDISED

Sinilillekampaaniaga anname au veteranidele

annameau.ee
Tänasest algab kampaania, mis kutsub üles veteranidele au andma ja sinilille kandma.
Eesti Vigastatud Võitlejate ühingu ja Naiskodukaitse eestvedamisel leiab tänavu kevadel juba kaheksandat aastat aset Sinilillekampaania veteranide toetuseks.
Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranid on kõik mehed ja naised, kes alates 1995. aastast kaitseväe koosseisus osalenud rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel või saanud vigastada, olles teenistuses Eestis.
Sinilill aga on veteranide toetussümbol, mis loodi 2013. aastal esimeseks veterani­päevaks sarnaselt brittide punase mooni kampaaniale.
Aprillikuu jooksul on võimalik soetada sinilille sümboolikat, mille kandmisega saab näidata, et toetad ja tunnustad Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veterane ning seeläbi anda kampaaniasse oma panus.
Tänavu aitavad sinilille sümboolika müügist kogutavad annetused lisaks veteranide spordi- ja õppetegevuse toetamisele soetada Narva haiglale taastusravi seadmeid ja toetada MTÜ Peaasjad tegevust vaimse tervise arendamisel. Samuti rajada Viljandi linnal välijõusaali ja toetada Eesti Invaspordi liitu eri­vajadustega inimeste sportimis­võimaluste arendamisel.
Sinililletooteid küsi naiskodukaitsjatelt
Tavapäraselt valmistatud sinilille on juba enamik eestimaalasi kandnud, selle aasta uudistooteks aga on sini­lillega võtmehoidjad. Lisaks on meene­valikus vildist sinilillemärgid, patsikummid, käepaelad, riidest poekotid, kleepsulehed ja autokleepsud. Kõiki valikus olevaid tooteid koos miinimumannetustega saab näha kodulehel www.naiskodukaitse.ee
Sinililletoodete soetamiseks ja annetuste tegemiseks saab võtta ühendust oma kodumaleva naiskodukaitsjate või Naiskodukaitse instruktoriga.
Sinilillesümboolikat soetada ja seeläbi annetust teha saab mitmetes müügipunktides, sh kontaktivabalt Selveri, Apotheka, Karupoeg Puhhi või Apollo e-poodidest kulleriga koju tellides.
Aprill on veteranikuu
Naiskodukaitse Hiiumaa jaoskonna esinaine Küllike Tammeveski lubas, et igal aprillikuu reedel ilmub Hiiu Lehes persooni­lugu ühe Hiiumaalt pärit veteraniga.
“Neid hiidlasi, kes missioonidel käinud, on mitukümmend, aga tänavu portreteerime nelja, et saada teada, kes on veteran ja mida ta on korda saatnud,” ütles Tamme­veski lehele.
Naiskodukaitse arendus­spetsialist Elisa Jakson rääkis, et kehtivate piirangute tõttu on rahvakogunemised keelatud, seega jäävad tavapärased Sinilillejooksud ja perepäevad ära, Veteranirocki saatus on veel lahtine. See-eest saab osaleda #veteraniväljakutses, individuaalmatkadel ja veebi­mängudel. Üks ägedaid üritusi on esmaspäeval, 5. aprillil algav heategevuslik oksjon, mida oma annetatud esemetega toetavad Marina Kaljurand, Joel Ostrat, Hendrik  Sal-Saller, Anu Välba, Trad. Attack!, Gameboy Tetris, Ilmar Raag, Kaido Tiitus, Inboil, Priit Kuusk, Liina Kersna, Inga Lunge, Koit Toome, Laura Põldvere, Ott Kiivikas, Kristiina Šmigun-Vähi jpt.
Lisainfo www.annameau.ee

HELJA KAPTEIN

Veel lugemist:

UUDISED

Jõgeval toimusid 29. mail veteranidele vanuses 50+ Eesti meistri­võistlused kabes. Meeste turniiril tuli 20 kabetaja hulgas võitjaks Raivo Rist, seitsmes oli Taivo Rist. Naiste...

UUDISED

2022. aasta on Eestis raamatu­kogu teema-­aasta, sellega seoses kuulutas Hiiumaa 19. jaanuaril välja kirjanduse aasta. Kampaaniaga ühinevad ka parvlaevad, mille riiulitele oodatakse heade inimeste...

TURISM

Kadri Tasa tööülesanded on seotud turundus- ja kommunikatsiooni­tegevuste planeerimise ja elluviimisega tulenevalt Hiiumaa turismiklastri tegevustest, sh piirkonna konkurentsivõime tugevdamise toetusprojektist, selgitas turismiklastri juht Kristel...

UUDISED

Eile startis üleriigiline “Lapsed kooli” kampaania, mille käigus kogutakse suurte perede lastele koolitarbeid, annetada saab neid ka Hiiumaa Selveris. Eesti lasterikaste perede liidu presidendi...