Connect with us

Uudised

Paluküla terviserada toodab tulemust

discgolfiliit.ee
Seda, et discgolf Hiiumaal populaarne on, teavad kõik, kes kevad-suvisel ajal Paluküla kirikust mööda sõitnud. Sellest üle tee jääv terviserada on igapäevaselt kettalennutajaid täis.
Hiiumaa esimene discgolfi ehk kettagolfi rada avati Pühalepa valla koordineerimisel ja toel 2010. aasta oktoobris Paluküla terviserajal.
Korralikud harjutamisvõimalused ja piisav kandepind on juba viinud tulemusteni. Tänavu käivitunud Eesti discgolfi liidu karikasarjas viidi läbi neli võistlust ning üldarvestuses jõudsid poodiumile ka hiidlased.
Avatud ehk MPO klassis oli teine Marek Põder, kes esindab spordiklubi Dagö DG. Esikümnes oli aga koguni neli hiidlast: Märt Lindre seitsmes, Martin Kõmmus üheksas ja Indrek Rõbtšenko kümnes. Punkte kogus 109 osalejat.
Naiste ehk FPO klassis oli Anni Eesmaa teine – spordiklubi Dagö DG mängija võitis avaetapi ja oli kahel korral teine.
Ka möödunud nädalalõpul Pärnus läbi viidud Eesti discgolfi meistrivõistlustel pääsesid hiidlased poodiumile. Meeste klassis sai teise koha mullune meister Marek Põder. Naiste klassis teenis hõbemedali Anni Eesmaa. Juunioridest oli neljas Kasper Pisa.
Anni Eesmaa suunas selle mänguni Marek Põder. “Discgolf haaras mind kohe,” kinnitas Eesmaa, kes enda trumbiks loeb tugevat närvi ja head viskekätt. “Mind paelub see mäng, nii õnnestumiste kui ebaõnnestumistega, lisaks looduses kõndimine ning meeldiv ajaviide koos sõprade ja teiste mängijatega.”
Hea rada edu aluseks
Eesti absoluutsesse paremikku kuuluv Eesmaa leiab, et hiidlaste edu saladuseks on pidev harjutamine Paluküla discgolfi pargis.
Esialgu oli rajal üheksa korvi, kevadest saati 18 ehk tegemist on nüüd täissuuruses kettagolfipargiga.
Eesmaa ütles, et käib rajal harjutamas nii palju kui vähegi jõuab: “Vahel jääb isegi paar nädalat vahele, samas teinekord viskan neli korda nädalas,” rääkis Eesmaa, kes keskmiselt teeb trenni kaks-kolm korda nädalas.
Paluküla raja trumbiks nimetas ta lihtsalt läbitavat maastikku, kus harjutamiseks-mängimiseks ei ole vaja eririietust ega spetsjalanõusid.
Paluküla rada kulgeb enamasti metsa vahel, mõned korvid on ka lagedamal maastikul. Tänu sellele saab harjutada nii täpsust kui ka pikki viskeid avatud maastikul. See omakorda annab mitmekülgse ettevalmistuse, et saavutada hea tulemus erinevates võistluspaikades.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...