Connect with us

Uudised

Kümme aastat discgolfi Hiiumaal

Helian Maivel
Oktoobris möödus kümme aastat sellest, kui Hiiumaale loodi esimene ja Eesti viies discgolfipark.
Sel puhul peeti laupäeval, 31. oktoobril Palukülas võistlus ning mängiti rada nii, nagu see 2010. aastal avades oli.
Märgilise tähendusega võistlusele kogunes 24 mängijat, kes jagati reitingu­põhiselt kolme võistlusklassi. Tugevama grupi võitis Raigo Golub, järgnesid Karl Johan Kastein ja Madis Aal. Keskmises grupis pälvisid auhinnad Joonas Juurikas, Siim Agu ja Magnus Koit. Kõige nõrgema grupi poodiumi­kohad hõivasid Margo Mölder, Kaarel Roht ja Karl-Markus Kivioja. Kõiki võistlejaid kostitati soolaste pirukate, magusa kringli ja sooja teega. Tänusõnu väärivad spordiklubi Dagö DG liikmed, kelle abiga ajalooline rada ajutiselt püsti pandi ning kogu sündmus teoks sai. Auhinnalauda aitasid katta Cramo Estonia AS, Dagöplast AS ja Käina Spordikeskus.
Praeguseks on Hiiumaal kokku viis toimivat discgolfi­parki: Palukülas (21 korvi), Randmäe puhketalus (18 korvi), Pihla talus Kõpus (18 korvi), Paladel (18 korvi) ja Käinas (15 korvi).
Esimesena sai avatud Palu­küla terviseradadel paiknev park, mis toona oli 9-korviline. Pargi rajamise eestvedaja Paul Kustala sõnul sai seeme külvatud viljakale pinnasele, sest Hiiumaalt on tulnud mitmeid Eesti meistreid ja hea tasemega mängijaid discgolfi alal. Näiteks 2014. aastal pälvis Eesti meistritiitli meeste avatud klassis Marek Põder ning 2017. aastal juunioride divisjonis Kasper Pisa, kes kordas seda ka 2018. aastal. Kõrgeid kohti on toodud mitmetelt tiitlivõistlustelt. Anni Eesmaa ja Kasper Pisa pääsesid 2018. aastal Eesti koondisesse ning käisid riiki esindamas Euroopa meistrivõistlustel.
Ala harrastajaid on saarel omajagu
ning rõõm on tõdeda, et tuleb järjest juurde. Käinas toimuvad regulaarselt discgolfi treeningud, kust nii mõnigi kooliõpilane on pisiku saanud ning käiakse kogu perega kettaid loopimas. Eks discgolfi võlu olegi selles, et see sobib igas eas inimestele ega nõua eriti palju varustust. Pealegi on suurem osa discgolfiparke tasuta kasutamiseks ning Eesti pealt leiab neid juba üle 150. Loodame, et areng jätkub ning discgolfi võetakse nii Hiiumaal kui ka mujal ühiskonnas tõsise ja vajaliku spordialana.

Helian Maivel
Dagö DG liige

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...