Connect with us

Uudised

Kasper Pisa loopis ketast Eesti meistri vääriliselt

Laura Meigas
Laura Meigas
Eile selgusid Otepääl Eesti meistrid discgolfis. Juunioride arvestuses krooniti meistriks Kasper Pisa, teine hiidlane Anni Eesmaa hoidis kuni lõpuni kindlalt teist kohta. Vanemate vanemseenioride divisjonis oli teine Paul Kustala.
Juunioride divisjonis hoidis läbi nelja ringi kindlat liidripositsiooni hiidlane Kasper Pisa, kes edestas teist kohta lausa 11 viskega.
“Seis võrreldes teistega oli kindel, aga enesekindlust see väga palju juurde ei andnud – teisel ringil ikka käsi värises,” tunnistas Kasper Pisa You Tube riputatud videos, mis tehtud peale meistritiitli kättesaamist.
Juunioride teine koht selgitati välja ümbermängimisel, millest väljus võitjana Genner Šeiko. Jakko Isup võttis kolmanda koha.
Naiste meister kaitses tiitlit, meestel vahetus
Naiste klassis kaitses meistri­tiitlit Kristin Tattar, kes võttis esimese koha nelja ringi peale kokku 14 viskega. Teise koha võttis kindlalt Anni Eesmaa. Kolmandaks tuli Madli Vaht.
Anni Eesmaa ütles intervju­eerijale, et ei jälgi, millised on vahed teiste mängijatega, vaid mängib rajal niiöelda oma mängu. “Kõik õnnestus,” oli Eesmaa rahul teise kohaga ning lubas järgmisel aastal tulla meistritiitli järele.
Suurima osalejate arvuga ehk avatud meeste divisjonis võitis ühe viskega meistritiitli Silver Lätt. Neljandat ringi alustades oli ta alles kolmandal positsioonil ja liidrist maas kahe viskega. Viimane ring mängiti Kuutsemäe rajal ning seal käis väga tihe võitlus valitseva meistri Martin Rotmeistri ja Lätti
vahel. Rotmeister pidi sellel aastal Lätti edu tunnistama ja lõpetas teisel kohal. Kolmandale kohale tuli ümber­mängimisel Siim Isup.
Põnev heitlus käis seenioride klassis Raimo Kimmeli ja Oliver Endla vahel. Kimmel suutis teisel ja kolmandal ringil minna juhtima, kuid neljas ring lõpetati viigis, mis tähendas ümbermängimist. Sellest väljus võitjana Oliver Endla ning Kimmel pidi leppima teise kohaga. Kolmandaks tuli Eno Juul.
Vanemate seenioride (MPG) divisjonis juhtis kolme ringi Vahur Roht. Neljandas ringis oli seis väga tasavägine ning põnevust jätkus viimase korvini. Taaskord suutis Roht näidata oma paremust ning tuli Eesti meistriks. Teisele kohale mängis end Meelis Viinalass, kolmandale Jaanus Väljamäe.
Vanemate vanemseenioride divisjoni (MPS) võitis Jüri Lamp. Teisele kohale mängis end hiidlane Paul Kustala, kolmandale Anton Letner.
Eesti meistrivõistlused discgolfis toimusid 17.–20. augustini Otepääl Kuutsemäe ja Valgjärve discgolfi radadel. Kokku mängiti igal päeval üks ring.
Discgolf on spordiala, kus mängijad peavad viskama discgolfi ketta võimalikult väheste visete arvuga korvi. Mäng sarnaneb palli-golfiga, kuid palli ja kepi asemel on kasutusel ketas ning augu asemel spetsiaalne kettidega korv.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...