Connect with us

Uudised

Palukülas selgitati Hiiumaa meistrid discgolfis

Dagö DG
Nädalavahetusel olid Paluküla terviserajad discgolfarite päralt, toimusid Hiiumaa lahtised meistri­võistlused, kus võisteldi nii üksik- kui paarismängus.
Laupäeval, 5. oktoobril oli võistlustules 55 mängijat. Nendest seitse mehed vanuse­klassis 40+, kuus naised ja ülejäänud võistlesid meeste avatud klassis. Viimases oli konkurents mõistagi kõige tihedam.
Kindla üldvõidu ja ühtlasi Hiiumaa meistri tiitli võttis Raigo Kattel. Talle järgnesid Evgeni Smirnov Harjumaalt ja Vahur Vesingi. Hiiumaa arvestuses oli teine Vahur Vesingi ja kolmas Meelis Teär.
Naiste võistlus kujunes pingeliseks, kui pärast kahte ringi oli esikolmik viigis. Ümbermängimise tulemusena võitis Anni Eesmaa, teine oli Helian Maivel ja kolmas Margit Viilep Harjumaalt. Hiiumaa arvestuses saavutas kolmanda koha Jaana Üksik.
40+ mehed näitasid oma kogemusi ja tegid noorematele silmad ette. Kuldmedali sai kaela Raigo Golub, kes mängis ühtlasi kogu võistluse parima tulemuse. Teisele kohale platseerus Marek Põder ja kolmas oli Teet Maar.
Pühapäeval, 6. oktoobril kogunes Palukülla 12 meespaari ja 5 segapaari. Esimene ring mängiti alternate throw (vahelduv vise) formaadis, mis tähendab, et paarilised viskasid kordamööda. Teisel ringil kasutati best throw (parim vise) formaati, kus mõlemad paarilised viskasid, seejärel valisid kahest parema koha ja sealt tegid mõlemad järgmise viske.
Meespaaridest olid edukaimad Jaan Rebel ja Joosep Stomma. Üldarvestuse teine ja kolmas koht läksid mandrile. Teiseks tulnud Romet Keskla on küll hiidlane, aga tema paariline Evgeni Smirnov mitte. Kolmandale kohale tõusid Tarmo Laiksoo ja Markus Dvinjaninov Nõmme discgolfiklubist Drive In. Nemad tegid ühtlasi ka Pühalepa raja uue rekordi, milleks on -15 st 15 viset alla PARi. Hiiumaa spordiliidu poolt välja pandud hõbemedalid said Marek Põder ja Vahur Vesingi ning pronksmedalid Jako Känd ja Andres Aamisepp. Segapaarides napsasid esikoha Madis Aal ja Helian Maivel. Poodiumi teisele astmele maandusid Anni Eesmaa ja Tarmo Tammemäe ning kolmandale Raigo Golub koos tütre Karin Pisaga.
Paluküla terviseradadel paikneb heal tasemel 21 korviga Pühalepa Discgolfipark, mida aegamööda arendab ja hooldab spordiklubi Dagö DG. Klubi eestvedamisel korraldatakse seal nädalamänge ja mõned korrad aastas suuremaid võistlusi. Igapäevaselt käivad seal harjutamas ja aktiivselt aega veetmas mitmed mängijad ning sõpruskonnad.
Helian Maivel
Dagö DG liige

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...