Connect with us

Uudised

Palukülas selgitati Hiiumaa meistrid discgolfis

Dagö DG
Nädalavahetusel olid Paluküla terviserajad discgolfarite päralt, toimusid Hiiumaa lahtised meistri­võistlused, kus võisteldi nii üksik- kui paarismängus.
Laupäeval, 5. oktoobril oli võistlustules 55 mängijat. Nendest seitse mehed vanuse­klassis 40+, kuus naised ja ülejäänud võistlesid meeste avatud klassis. Viimases oli konkurents mõistagi kõige tihedam.
Kindla üldvõidu ja ühtlasi Hiiumaa meistri tiitli võttis Raigo Kattel. Talle järgnesid Evgeni Smirnov Harjumaalt ja Vahur Vesingi. Hiiumaa arvestuses oli teine Vahur Vesingi ja kolmas Meelis Teär.
Naiste võistlus kujunes pingeliseks, kui pärast kahte ringi oli esikolmik viigis. Ümbermängimise tulemusena võitis Anni Eesmaa, teine oli Helian Maivel ja kolmas Margit Viilep Harjumaalt. Hiiumaa arvestuses saavutas kolmanda koha Jaana Üksik.
40+ mehed näitasid oma kogemusi ja tegid noorematele silmad ette. Kuldmedali sai kaela Raigo Golub, kes mängis ühtlasi kogu võistluse parima tulemuse. Teisele kohale platseerus Marek Põder ja kolmas oli Teet Maar.
Pühapäeval, 6. oktoobril kogunes Palukülla 12 meespaari ja 5 segapaari. Esimene ring mängiti alternate throw (vahelduv vise) formaadis, mis tähendab, et paarilised viskasid kordamööda. Teisel ringil kasutati best throw (parim vise) formaati, kus mõlemad paarilised viskasid, seejärel valisid kahest parema koha ja sealt tegid mõlemad järgmise viske.
Meespaaridest olid edukaimad Jaan Rebel ja Joosep Stomma. Üldarvestuse teine ja kolmas koht läksid mandrile. Teiseks tulnud Romet Keskla on küll hiidlane, aga tema paariline Evgeni Smirnov mitte. Kolmandale kohale tõusid Tarmo Laiksoo ja Markus Dvinjaninov Nõmme discgolfiklubist Drive In. Nemad tegid ühtlasi ka Pühalepa raja uue rekordi, milleks on -15 st 15 viset alla PARi. Hiiumaa spordiliidu poolt välja pandud hõbemedalid said Marek Põder ja Vahur Vesingi ning pronksmedalid Jako Känd ja Andres Aamisepp. Segapaarides napsasid esikoha Madis Aal ja Helian Maivel. Poodiumi teisele astmele maandusid Anni Eesmaa ja Tarmo Tammemäe ning kolmandale Raigo Golub koos tütre Karin Pisaga.
Paluküla terviseradadel paikneb heal tasemel 21 korviga Pühalepa Discgolfipark, mida aegamööda arendab ja hooldab spordiklubi Dagö DG. Klubi eestvedamisel korraldatakse seal nädalamänge ja mõned korrad aastas suuremaid võistlusi. Igapäevaselt käivad seal harjutamas ja aktiivselt aega veetmas mitmed mängijad ning sõpruskonnad.
Helian Maivel
Dagö DG liige

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...