Connect with us

Uudised

Käinakad tõid naabersaarelt kettagolfi medaleid

Hiidlased esinesid väga edukalt Saaremaa lahtistel meistrivõistlustel kettagolfis – saagiks kaks kulda ja pronks. Kel huvi, võib ka ise mängu proovida.
Sel nädalavahetusel, 25. ja 26. mail mängiti kettagolfi Pöide ja Karujärve discgolfi parkides, et selgitada Saaremaa meistrid. Kokku osales ligi 90 võistlejat üle Eesti ning saar­laste mängudesse sekkusid edukalt ka hiidlased. Nii võitis Karin Pisa tüdrukute juunioride arvestuses 233 viskega esikoha. Kasper Pisa saavutas 274 viskega poiste juunioride arvestuses samuti esikoha. Raigo Golub tegi 289 viset ning saavutas 1979. aastal ja varem sündinud meeste arvestuses kolmanda koha.
Raigo Golub rääkis, et nende perekond tegi kettagolfiga tutvust kaheksa aastat tagasi, mil perereisi ajal Jõulumäel peatudes laenutasid nad esimest korda kettad ja läksid omal käel mängima. “Naersime just hiljuti, et siis olid tulemused küll pigem kehvema­poolsed, aga sealt see hakkas,” meenutas Golub.
Samal aastal avati ka Hiiumaal kettagolfi rada, kus pere­kond kohe ka harjutama hakkas. Suurematel võistlustel hakati osalema kolm aastat hiljem ja nüüdseks on pere karikateriiul kuhjaga auhindu täis.
Saavutustest kaalukamad on Kasper Pisa juunioride klassi neljakordne Eesti meistri tiitel ja Karin Pisa Balti meistrivõistluste kolmas koht 2017. aastal.
“Eelmisel aastal käisime ka Soomes päris suurel võistlusel,” rääkis Golub, et Tyynis käidi ligi 600 osalejaga võistlusel pigem kogemusi saamas.
Alaga saab tutvuda Käinas
Kettagolf on sportmäng, kus mängijad peavad võimalikult väheste visete arvuga spetsiaalse lendava taldriku viskama discgolfi korvi.
Nagu tavalises golfiski, on ka kettagolfis märkimis­väärne saavutus, kui mängija tabab korvi vaid ühe viskega. “Kasper on neid päris palju teinud, Karin viskas paar aastat tagasi siin Käina rajal ja mina viskasin paar nädalat tagasi Palukülas nädala­mängul,” loetles Golub.
Mängu võitjaks on see, kes väiksema visete arvuga läbib etteantud raja, mis tavaliselt koosneb üheksast või 18 korvist. Mäng sarnaneb tavalise palligolfiga, ainult selle vahega, et palli ja kepi asemel on ketas ja spetsiaalne kettidega korv.
Hiidlastest kettagolfihuvilisi ühendab spordiklubi Dagö Discgolf, kuhu kuulub ligi 40 mängijat. Hiiumaal on viis erineva pikkusega kettagolfirada. 18 korviga rajad asuvad Palukülas, Randmäel ja Pihla talus. Ristitee talu kettagolfi­rada on üheksa korviga ja Käinas, kus laiendused veel pooleli, on praegu rajal 14 korvi.
“Kõige rohkem mängitakse Palukülas, aga Randmäe oma on ka hästi lahe,” rääkis Golub. “Viimase teevad eriti huvitavaks tiigid, kuhu tuulega nii mõnigi ketas võib kanduda.”
Mai algusest õpetab Raigo Golub kolmapäeviti iga ilmaga Käinas algajatele ka spordiala algtõdesid. “Kuskil mujal Eestis tasuta discgolfi treeninguid ei korraldata,” tõi Golub välja, et osavõtutasu puudub ning ka kettad on kohapeal olemas. Treeningud toimuvad Padari­mäe lähistel asuval rajal kolma­päeviti kell 18. Lisateavet saab küsida Raigo Golubi telefonil 5390 6353.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Arvamus

Mäletan jutuajamist naabrinaisega eelmise aasta suve lõpus. Tere-tere, kuidas läheb, ei tea, mis see ilm ka toob.  „Ei, niisugust kuiva juunikuud ei mäleta, et...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.