Connect with us

Uudised

Üks kettagolfi meistritiitel tuli Hiiumaale

Dagö DG.
Dagö DG.
6.–18. juulini peeti Pühalepa ja Randmäe discgolfipargis Eesti kettagolfi harrastajate meistrivõistlused. Kohale tuli üle 300 harrastaja, kes võistlesid kuues erinevas divisjonis. Parimad said kaela Eesti Discgolfi liidu medalid. Kolm medalikohta ja üks meistritiitel õnnestus jätta Hiiumaale.

Võistluste peakorraldaja Romet Keskla sõnul sujusid võistluspäevad kenasti ja ka osalejate tagasiside oli positiivne. Rõõm oli näha, et kohale tuldi igast Eestimaa nurgast ega peljatud osalemist saarelise asukoha tõttu. Meie klubist oli võistlemas 16 mängijat, kellest pooled olid ka korraldusega seotud. Lisaks oli võistlemas veel kümmekond hiidlast.

Kolmel võistlusringil kogesid 332 mängijat kuhjaga emotsioone. Võidelda tuli palava suveilma, tugeva meretuule ja väljakutsuvate radadega.

Enim osalejaid (119) oli MA3 divisjonis, mille võitis Sander Lukas Raplamaalt. Teise koha kindlustas omale kohalik mängija Karl Johan Kastein. Teise päeva järgselt oli ta küll liidripositsioonil, aga viimase päeva olud kukutasid ta veidi madalamale. Samas divisjonis jäi auhinnalisele 12. kohale hiidlane Urmet Maivel.

MA4 divisjonis oli osalejaid 82. Väga edulise debüüdi tegi värskelt klubisse astunud Ken Pähn, võites meistritiitli 15viskelise eduga.

Enim meie klubi mängijaid võistles MA2 divisjonis. Raigo Kattel asus viimasel päeval liiderpuulis, mida filmiti kogu ringi vältel. Kaamera pinge all lõpetas ta mängu seitsmendal kohal, 19. kohal maandus Kasper Pisa, 21. kohal Ott Mäeumbaed, 29. kohal Meelis Teär ja 37. kohal Madis Aal. Võidu võttis Tanel Viirmann Harjumaalt.

Naiste divisjone oli kaks ja mõlemas 16 võistlejat. FA2 divisjoni võitis Jennifer Laan Raplamaalt. Pingelises konkurentsis saavutas teise koha Karin Pisa. Üheksandale kohale jäi Helian Maivel ja kümnendale Jaana Üksik.

FA3 divisjonis tegi tugeva viimase ringi ja tõusis viiendaks Kairi Pisa. Võitis Jõgevamaa mängija Kadi Pint. Võistlustules olid ka 16 juuniorit, meistritiitliga pärjati Martin Pugast Lääne-Virumaalt.

Võistlustele eelnes pooleaastane ettevalmistus Dagö DG liikmete poolt. Põhjaliku uuenduskuuri sai Paluküla terviseradadel paiknev Pühalepa discgolfipark. Ehitati mitu päris uut rada ja kohandati olemasolevaid meistrivõistluste jaoks sobivamaks. Töid tehti enamjaolt oma jõududega. Kuna valdav osa klubi liikmetest töötab mandril, siis käis töö peamiselt nädalavahetustel. Nädal enne võistluse algust said rajad lõplikult paika. Üsna mitmed võistlejad tulid ka juba varem radadega tutvust tegema ja harjutama. Randmäe puhketalu maadel paiknevas discgolfipargis muudeti võistluse jaoks ohutuse pärast paari rada. Mõlemast pargist valmis ka tutvustav video, mida on võimalik näha Youtube`i keskkonnas.

Nagu iga sündmuse korraldamise puhul, siis ei saanud ka meie läbi ilma koostööpartnerite ja toetajateta. Augusti viimasel nädalal (25.–28.08) on toimumas samas kohas Eesti Meistrivõistlused ning Hiiumaale on oodata 160 professionaalset discgolfarit.

HELIAN MAIVEL

Dagö DG

Täname kõiki, kes olid abiks Eesti harrastajate meistrivõistluste korraldamisel Hiiumaal: Eesti Discgolfi Liit, Randmäe puhketalu, Linnumäe resto, Sportland Eesti, Cramo Estonia AS, DiscSport.ee, Enn Kunila, Faasion OÜ, Maks & Moorits, Maiasmokk, Coop Hiiumaa, Hiiumaa Köök ja Pagar, Disctroyer Discs, Dagöplast AS, Kotkapesa talu, Reztart, Põhjala pruulikoda, Triibuvineer, Fifaa, Eesti Kultuurkapital, AS Dale LD, K-PRINT, Itella, Lightmaker, OÜ Kosla-
pesa, Avrem OÜ ja Hiiumaa Turismiliit.

Korraldajad

klubist Dagö DG

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...