Reedel, 7. märtsil olid Kärdla kultuurikeskuses koos maakonna viis mudilaskoori.
Toimus esimene eelproov kõige noorematele lauljatele. Dirigendid Anne Kann ja Annelii Traks jagasid õpetajatele näpunäiteid peo repertuaari paremaks omandamiseks.
See oli ühtlasi viimane esimese ringi eelproov maakonnas. Hiiumaalt peole pürgijad osalesid kokku kümnes eelproovis. Kolmel korral tuli ka ülemeresõit ette võtta. Nii tuli kõigil saare pilliorkestritel suure orkestri tunnet otsimas käia Tallinnas või Kuressaares. Ülejäänud proovid sai saarel tehtud.
Kolmel korral vaadati üle tantsijad erinevatest peoliikidest (2.–3. klass, naisrühm, segarühm) ja neljal korral lauljad (mudilas- ja lastekoorid, nais- ja segakoorid). Üldjoontes jäädi meie tegemistega rahule. Pea pooltuhat isetegijat võivad jätkata teekonda, kaasas nõuanded ja soovitused peo kunstilistelt toimkondadelt.
Aprillis-mais ootab ees teine eelvoorude ring. Lisaks juba nimetatud kümnele proovile lisandub veel kolm – kaks Hiiumaa liikumisrühmadele Kärdlas ja üks valiknaiskooridele Haapsalus. Maikuuks on selge, kui palju peolisi pääseb seekord saarelt XXVI Laulupeole ja XX Tantsupeole “Aja puudutus. Puudutuse aeg” . Kuid peo puudutus läbi eelproovide on juba tuntav. Soovin jõudu nii isetegijatele kui nende juhendajatele!
Helle-Mare Kõmmus
Laulu- ja tantsupeo
kuraator Hiiumaal
