Connect with us

Uudised

Edgar Liiber sai EMV hõbemedali

Eesti kergejõustiku liit
Spordikooli õpilased Edgar Liiber ja Priit Sauer ja vilistlane Anet Post olid treener Toivo Pruuli juhendamisel kergejõustikuklubi Hiiker nime all möödunud nädala­vahetusel võistlemas Tartus.
Eesti sisemeistrivõistlustel kergejõustikus asus starti üle 260 noore kergejõustiklase 45st Eesti klubist.
Hiidlastest tegi parima tulemuse noor kuulitõukaja Edgar Liiber (17), kes sellest aastast võistleb U20 vanuse­klassis. Liiber tegi kõik kuus katset aina tõusvas tempos. Juba eelviimane katse, mille pikkuseks mõõdeti 14,56 meetrit, oleks noormehele hõbemedali toonud, kuid Edgar suutis ennast veel kokku võtta ja lisada sooritusele 25 sentimeetrit, millega kindlustas hõbemedali.
Esikohatulemuse tõuganud Karel Tilga alistas konkurendid tulemusega 16,07 m, Liiberi parim tulemus oli 14,81 m ja kolmandaks jäänud Tanel Saatmani tulemus oli 14,37 m.
Treener Toivo Pruul hindas oma õpilase soorituse väga heaks: “Edgar tegi väga hea võistluse, arvestades seda, et ta on nüüd vanemas vanuseklassis ning haiguse tõttu pole ta saanud korralikult võistelda. Tartus tegi ta väga tubli võistluse. Võitja on temast poolteist aastat vanem ja selgelt teistest üle, nii et ega Edgar poleks paremat kohta sealt saanud. Ise arvas enne võistlust, et tuleb neljas või viies koht, peale eelvõistlust oligi ta neljas, aga finaalis suutis ka iga katsega parandada – mina jäin väga rahule.”
Ka Edgar ise oli sama meelt: “Esmaspäeval olin veel palavikus ja ikka õnnestus hea koht saada. Olen väga rahul.”
Kuulitõukes võistles ka Priit Sauer, kelle tulemus 12,18 meetrit tõi kümne sportlase seas üheksanda koha.
“Priit on natukene rabe praegu, natukene liiga rahulik. Tal oli enda käimasaamisega raskusi, tulemus pole väga paha, aga ta tõukab paigalt sama palju,” kommenteeris treener Pruul oma kasvandiku sooritust.
Spordikooli vilistlane Anet Post võistles kaugus­hüppes U23 vanuseklassis, kus seekord oli üllatavalt palju võistlejaid – neliteist – ning jäi tulemusega 4,93 meetrit üheksandaks.
“Tulemus ei olnud väga kehv, aga midagi säravat ka polnud – kolm-neli sentimeetrit jäi finaalikohast puudu,” oli treeneri kommentaar. Pruul lisas, et kuna Anet Post õpib ja töötab Saaremaal, ei saa ta kahjuks pidevalt harjutada.
Võrdluseks, et ala selle vanuserühma võitja Aet Laurik hüppas 6,21 meetrit.
Kristi Linkov
Hiiumaa spordikool

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu