Connect with us

Uudised

Eesti tipud Pruuli mälestusvõistlusel

Erakogu
Marko Mumm / EKJL
8. augustil esimest korda toimuva mälestusvõistluse stardinimekirjast leiab mitu Eesti meistrit.

Mälestusvõistluse peakorraldaja, Hiiumaa kergejõustikuklubi Hiiker ja Hiiumaa spordikooli treeneri Häli-Herta Haavapuu sõnul on võistluse eesmärk hoida elus mälestust Toivost kui kordumatust treenerist, sõbrast ja eeskujust ning ühtlasi populariseerida kergejõustikku Hiiumaal.

“Pärast Toivo lahkumist valitseb Hiiumaa kergejõustikus suur tühjus ning püüan omalt poolt täita seda auku nii, kuidas hetkel suudan,” lausus Haavapuu. “Usun, et Toivo mälestamine ühe väärika ja kõrgetasemelise võistlusega on just see, mis teda kõige enam rõõmustaks ja uhkust tundma paneks.”

Pühapäeval toimuv mälestusvõistlus peetakse osana Hiiumaa meistrivõistlustest. Mälestusvõistluse alad on 100 meetri jooks, kuulitõuge ja kaugushüpe. Kuulitõukega meenutatakse Hiiumaa parimat kuulitõukajat Taavi Peetret, kes 2010. aastal traagiliselt hukkus ja kelle mälestuseks soovis Toivo ise võistlust korraldada.

Kuulitõukevõistlusele on end juba kirja pannud Eesti meister Jander Heil, kelle isiklik rekord on 19.81 meetrit. 100 meetri jooksus on lubanud osaleda Eesti meister Karl Erik Nazarov. Lisaks on end kirja pannud endine kümnevõistleja Karl-Robert Saluri ja paljud teised. Naistest võtavad teiste seas osa seitsmevõistleja Grit Šadeiko ja teivashüppe Eesti meister Marleen Mülla.

Mälestusvõistluse aladel on parimatele välja pandud rahalised auhinnad. Lisaks premeerib Eesti Koolispordi Liit parimaid koolinoori ja kinkekaardid on välja pannud Sportland.

“Kuna mälestusvõistlusega paralleelselt toimuvad ka Hiiumaa meistrivõistlused, siis sinna on oodatud eelkõige hiidlased mõõtu võtma, kuid osa võtta saavad ka sportlased väljastpoolt – nemad saavad lihtsalt tulemuse kirja, aga medaleid neile ei jagata,” selgitas Haavapuu.

Avame Toivo mälestuspingi

8. augustil kell 12 avatakse staadionil üle 40 aasta treenerina töötanud Toivo Pruulile pühendatud mälestuspink. Pidulikul sündmusel saab kuulata elavat muusikat flötist Julia Anstali repertuaarist, toredate seikadega meenutavad Toivot endised õpilased, lähedased ja kolleegid.

“Toivo jõudis endast edasi anda väga palju. Ta oli tulihingeline spordimees, kes oli alati hinge ja südamega asja kallal. Tark ja elukogenud, andes vastuseid kõikvõimalikele küsimustele. Treener, kellele sai loota ja toetuda,” räägib Haavapuu Toivo tähtsusest Hiiumaa spordielus.

“Lisaks sellele, et Toivo jõudis tervet Hiiumaa kergejõustikku eest vedada, jõudis ta veel korraldada ja väisata erinevaid võistlusi, käia kohtunikuks ning korraldada koolitusi, et Hiiumaale kergejõustikukohtunikke juurde saada. Oma õpilaste jaoks oli Toivo alati olemas – mitte kunagi sunniviisiliselt ja rangelt, vaid tagasihoidlikult ja vaikselt tagaplaanil,” kirjeldas Haavapuu.

Pärast pingi avamist kell 12.40 on kõik lapsed oodatud lastejooksule, mille distants on 40 meetrit. Peale jooksu saab iga laps endale toreda meene mälestuseks ja maitsva jäätise. Lastejooksule eraldi registreerima ei pea. Lisaks on staadionil lastele tasuta valvega batuut ning eraldi programm ja mängud. Toidupoolist pakub võistluspäeval toidukäru Hiidlaine.

Põhivõistlus algab avatseremooniaga, kus tutvustatakse kõiki võistlejaid.

Võistlusele saab end kirja panna kuni 6. augustini aadressil margusrandaru@gmail.com.

Võistlust korraldatakse koostöös valla hallatava asutusega Hiiumaa Sport. Lisaks on võistluse toimumisele õla alla pannud Hiiumaa vald, Hiiumaa Spordiliit, Hiiumaa Sport, Faasion OÜ, Hiiu Autotrans OÜ, KVA Ehitus OÜ, AS Hiiu Kalur, Twister, Hiiumaa Köök ja Pagar, Coop Hiiumaa ja nii mõnedki spordisõbrast eraisikud.

“Kindlasti saab see üle pika aja olema üks põnev ja heatasemeline võistlus Hiiumaal. Ootame kõiki osalema ja kaasa elama!” lausus Haavapuu.

HELEN MIHELSON

Toivo Pruuli õpilane

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...