Jälgi meid

UUDISED

Vald väljastas valmis saanud spordikeskusele kasutusloa

HÄLI-HERTA HAAVAPUU
Vallavalitsus teatas, et kolmapäevasel istungil väljastas kasutusloa uuele Hiiumaa Spordikeskusele – järgmisel nädalal saavad esimesed huvilised maja juba kasutada.

“Hoone on saanud kõigilt vajalikelt osapooltelt kooskõlastuse kasutusele võtmiseks,” kinnitas vallavanema asendaja Hergo Tasuja valla sotsiaalmeedia lehel.

Esmaspäeval, 11. oktoobril peab MTÜ Hiidlaste Koostöökogu uues spordikeskuses juba üldkoosoleku. Koosolek toimub spordihoone noortekeskuse saalis ja enne seda on koostöökogu liikmetel võimalik osaleda ringkäigul uues majas. Koostöökogu tegevjuht Reet Kokovkin tuletas meelde, et kaasa tuleb võtta vahetusjalatsid.

Keskust haldava valla allasutuse Hiiumaa Sport juhataja Martin Lauri ütles, et kui hästi läheb, saab juba järgmisel nädalal majas treeningutega alustada.

Nädala algul kolib sisse spordikool, siis pannakse paika saaliajad ja rühmatreeningud saavad alata neile renditud ruumides. Ka jõusaali seadmine on nii kaugel, et saab hakata järgmise nädala teises pooles sinna treeningutele pileteid müüma.

Lähiajal kolivad samuti spordihoonesse Kärdla põhikooli vanemate klasside kehalise kasvatuse tunnid. Lauri ütles, et tema teada jäävad põhikooli saali ainult 1.–3. klassi kehalise kasvatuse ja liikumistunnid. Suuremate õpilaste sh gümnasistide kehalise kasvatuse tunnid uues spordikeskuses algavad peale koolivaheaega.

Vallavalitsuse teatel paigaldatakse koolist spordihalli ja tagasi liikumiseks esialgu ajutine kergtee, peagi valmib ka püsiv asfaltkattega ühendustee.

Spordikeskuse pidulik avamine on planeeritud reedele, 12. ja laupäevale, 13. novembrile. Vallavanema asendaja Hergo Tasuja sõnul selleks, et saaks avada kogu kompleksi, sh ka välialad korraga. Täpsemat infot avamispeo kohta lubas vald anda lähinädalatel.

Veel lugemist:

UUDISED

Sel nädalavahetusel on esmakordselt Hiiumaal võimalik näha Hiiumaa U18 vanusegrupi võrkpallitüdrukuid mängimas. Igapäevaselt Hiiumaa spordikoolis treener Marge Vähteri käe all treenivad tüdrukud võistlevad Eesti...

UUDISED

Meeste Saku II liiga põhiturniiril on jäänud veel viimased mängud – kaks otsustavat mängu peab hiidlaste korvpalli­klubi Askus sel nädala­vahetusel Kärdlas. “Oleme endale teinud...

UUDISED

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee tunnustas maakonna spordiliitude ettepanekul igas maa­konnas ühte multifunktsionaalset spordihoonet, mis saab järgnevaks kümneks aastaks aunimetuse “EOK poolt tunnustatud spordikeskus”. Hiiu maakonnas...

UUDISED

Jaan Alliksoo ehitatud Reigi Eiffel ja seda ümbritsev “lõbustus­park” toiminuks igasuguste lubadeta edasi, kui ameti töötaja poleks Hiiumaa ülikuulsat vaatamisväärsust turistina uudistama juhtunud. Hiiumaa...