Connect with us

Uudised

Aasta ema: emadus ei ole võistlus

erakogu
Hiiumaa aasta ema Karina Käär leidis peale tunnustuse vastuvõtmist, et emaks olemine ei ole võistlus ja seda ei saa mõõta, valides välja emade seast kõige vägevama.
Reedel tunnustati Emmaste põhikooli saalis nelja Hiiumaa aasta ema nominenti – Karina Kääri, Raili Kaibaldit, Piret Ellerit ja Kersti Kanarbikku. Tiitli pälvis nelja lapse – Riste Sofie(15), Margareeta(11), Dora Maria(9) ja Agatha Katariina(6) – ema Karina Käär.
Karina Kääri esitluses märgitakse, et Karina koos abikaasa Alekseiga hindab kõrgelt pereväärtusi ja traditsioone. Ühiselt võetakse ette matku ja tehakse sporti. Kodus kasvatavad nad kanu ja lambaid, millel tugineb ka ettevõte Lambalt Lapsele.
Hoolimata sellest, et Karina on väga tegus mitmel rindel, jagub tal aega oma lastele, pakkudes neile hoolt, armastust ja õpet. Ta väärtustab haridust ja armastab muusikat ning neid väärtusi on ta ka oma lastele edasi andnud. Aasta ema õpetab oma tütreid ise ning suudab oma avatuse ja laia silmaringiga pakkuda neile suure­pärast koduõpet.
“Kummaline, et märgatakse seda, mida teevad emad väljaspool kodu. Minu eeskujuks on hoopis kodused emad, kelle tegevus koduseinte vahelt kaugemale ei paista,” tõdes Karina peale tunnustuse saamist.
Kolme peale kümme last
Aasta ema nominendi Raili Kaibaldi sõnul öeldi talle kümme aastat tagasi saarele elama tulles, et hiidlaseks saab see, kes siin kümme aastat elab või kolm last sünnitab. Sel kevadel täituski tal kümme aastat Hiiumaal ja peres on sirgumas kolm last.
“Aga seda, et mind Hiiumaa aasta ema nominatsiooniga üllatatakse, ma küll oodata ei osanud,” ütles Raili.
Kolmas aasta ema kandidaat oli Kärdla perearsti­keskuse pereõde ja kahe lapse ema Piret Eller. Temaga on paljud kokku puutunud tihti ka ebameeldivates olukordades, sest kes ikka sooviks haige olla. Piret on aga üks neist, kes arstilkäigu meeldivaks muudab. Aasta ema kandidaadiks esitades toodi välja tema vastutulelikkust jagada oma ametialaseid teadmisi ka tööst vabal ajal ja hoolivust.
Kersti Kanarbik on viie lapse ema, kelle kodus on palju muusikat, laulmist ja kus peetakse lugu kultuurist. Ta töötab hariduslike eri­vajadustega laste õpetajana ja tema õpilased on teinud edusamme nii käitumises kui õpitulemustes. Kersti ja õpilaste koostöö on sujunud ning edasiminekuid on tunduvalt rohkem kui tagasilööke – see on märkimisväärne tulemus. Kersti kohta on öeldud, et oma olemuselt ongi ta ema.
Hiiumaa aasta ema valiti neljandat korda, eelmisel aastal tunnustati selle au­nimetusega viie lapse ema Külli Kreegit, aasta varem pälvis aunimetuse nelja lapse ema Kersti Simsalu, esimese Hiiumaa aasta ema tiitli pälvis viie lapse ema Tiia Palmiste. Enne seda anti Hiiumaal välja Kärdla aasta ema aunimetust.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Reportaaž

Hiiumaa haigla uuendamine polnud pelgalt seinte värvimine või ukselinkide vahetamine. Kõik sai uueks. Haigla ees pühib paar päeva enne pidulikku avamist töömees harjaga lume...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...