Connect with us

Uudised

30 000eurose preemia sai Hiiumaal neli Utilitase töötajat

Eesti suurima kaugküttefirma Utilitase müügist teatanud Kristjan Rahu maksis ettevõtte igale töötajale 30 000 eurot preemiat, Hiiumaal sai selle neli ette­võtte töötajat.
Utilitase turundus- ja kommunikatsioonijuht Olga Petrova kinnitas Hiiu Lehele, et tõepoolest saavad kõik Utilitase töötajad preemiat, nende hulgas ka neli Hiiumaa töötajat. “Preemiaks oli 30 000 puhtalt kätte,” kinnitas Petrova.
Võrdluseks, et Eesti keskmine brutokuupalk oli tänavu teises kvartalis 1321 eurot ehk 15 852 eurot aastas. Pärast maksude tasumist jääb preemiasaajal kätte 1105 eurot kuus ehk 13 260 eurot aastas. Seega said Utilitase töötajad preemiaks enam kui kahe aasta keskmise palga.
Utilitase grupis töötab kokku 263 inimest. Boonusega võivad arvestada ka koondatud inimesed ja mingil põhjusel haiguse või vigastusega töölt eemale jääjad. Kokku läheb preemia ettevõtte omanikele maksma 13 miljonit eurot. Energia­firma Utilitas 85protsendilise osaluse müügist laekub praegusele omanikfirmale kokku 320 miljonit eurot.
Uudis, et Austraalia investeerimisfond First State ostab 85 protsenti Eesti suurimast kaugküttefirmast, Kristjan Rahule kuuluvast Utilitasest, tuli eelmisel nädalal. Veel poolteist kuud tagasi kinnitas Rahu, et kontroll­pakki nad käest ei anna. Utilitase senised omanikud ja juhtkonna liikmed säilitavad ettevõttes kokku 15protsendilise osaluse.
Utilitas on Eesti suurim kaugkütteettevõte ning üks suuremaid taastuvenergia tootjaid. Ettevõte haldab
521 kilomeetrit kaugküttetrasse ning varustab soojusega ligi 166 000 kodumajapidamist kaheksas Eesti linnas, kaasa arvatud Kärdlas.
Utilitase kontserni kaugkütteettevõtete Utilitas Eesti AS ja Utilitas Tallinn AS ning koostootmisjaamade operaatori Utilitas Tallinna Elektri­jaam OÜ juhtkondades muudatusi ei toimu. Utilitase kontserni juhina jätkab Priit Koit ja nõukogu esimehena Kristjan Rahu.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...