Jälgi meid

UUDISED

Elutööpreemia muusikaõpetajale

Kaja Hiis-Rinne
Kaja Hiis-Rinne
Kaja Hiis-Rinne
Kaja Hiis-Rinne
Kaja Hiis-Rinne
Elutööpreemiaga “Hiiumaa tänu ja kummardus” tunnustas Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp tööd, mida Heli Lindmäe on teinud muusika­hariduse andmisel.
Preemia kuulutas välja muusik Arvo Haasma, toonitades alati naerusuise Lindmäe oskust väikestele hiidlastele muusika saladusi õpetada.
Lindmäe tänas kõiki, kes on tema ümber olnud ja elu rõõmsamaks teinud. Soojust õhkus sellestki, kui ekraanilt sai näha-kuulda, kuidas nooruke Adeele Reeth Kuusk koos oma õpetaja Haasmaga esitasid eesti rahvaviisi “Kui mina alles noor veel olin…”.
Muide, Emmaste põhi­kooli, mille ta isegi kunagi lõpetanud, asus Heli Lindmäe tööle 1984 ehk päris ammu. Osavallas on ta olnud huvijuht, haridus-kultuurinõunik, haridus- ja kultuurikomisjoni liige – tõeline kultuurivedur ning jätnud kustumatu jälje nii Emmaste kui Hiiumaa kultuuri- ja muusikaellu.
Klasi preemia läks galeriile
Kõpu majaka fond määras stipendiumi kunstnikele Kalli ja Valev Seinale Nelja Nurga Galerii tegevuse korraldamise ja järjepidevuse hoidmise eest.
Kui luuletaja Paul-Eerik Rummo preemiasaajaid esitles, märkis ta, et võimalus kunsti vaadata aitab vaadata enda sisse ja seda on paljudel vaja – seepärast on hea, kui on NNG ja selle ümber koondunud sõbrad.
Kõpu majaka fondi algatas 1999. aasta 24. juulil suur Hiiumaa sõber, dirigent Eri Klas (1939–2016) Kõpu tuletorni juures toimunud sündmusel “Pasuna ja pika puuga” selleks, et edendada ja toetada Hiiumaa kultuurielu. Nüüdseks on see Eesti Rahvus­kultuuri fondi allfond.
Aastapreemiad
Aastapreemia sai 15 aastat saarel tantsu õpetanud Tiina Kaev omanimelise Tiina Tantsustuudio pühendunud ja tegusa juhtimise eest.
Hiiumaa käsitööseltsi juhatuse liige Nele Eller sai aastapreemia käsitöölaatade korraldamise eest.
Kui Kaevu nime kuulutas välja Rauno Zubko, siis Elleri nimi selgus rahvusooperi solistide abil – selle tegid teatavaks sopran Angelika Mikk ja metsosopran Juuli Lill.
Tunnustuspreemia pälvis Raili Kaibald südamega tehtud töö eest Kärdla Kammer­koori dirigendina. Sel aastal täitub kaunikõlalisel kvaliteetkooril kümnes tegevusaasta.
Käina huvikooli kunstiõpetaja Silli-Mai Kütt pälvis tunnustuspreemia kõrgel tasemel kunstiõppe korraldamise eest.
Hiiu Naaditeater sai preemia saare kultuurielu rikastamise ja külateatri­kultuuri hoidmise eest. Kolme tunnustus­preemia saaja nimede väljakuulutajateks olid rahvusooperi Estonia tenor Reigo Tamm ja bass Tambet Kikas, loodusmees Tiit Leito ja luuletaja Ave Alavainu, kelle loomingule sai publik videofilmi kaudu kaasa elada.
Kultuurkapitali kontaktisik Ermo Mäeots ütles, et sel aastal on tunnustus­preemia suuruseks 500 eurot ja aasta­preemiaks 1000 eurot. Elutööpreemia laureaat saab 3000eurose ja Kultuuripärli saaja 2500eurose raha­summa.

Veel lugemist:

UUDISED

Hiiumaa põhikoolide lõpetajate arv on viimasel neljal aastal püsinud samas suurusjärgus, 70–80 õpilast, preemia­saajaid on aasta-aastalt rohkem. Hiiumaa haridusvõrgu analüüsis on kirjas prognoos, et...

PERSOON

Jutuajamine ja tagasi­vaade koos läbitud teekonnale leidis aset ühel varakevadisel õhtul Moonika ja Mati Nursi kodus, õhus segunemas piparmündi­siirupitee ja kohvi aroomid. Hiljaaegu oli...

UUDISED

Reedel, 18. märtsil pärjati Ernst & Young Baltic (EY) Aasta Ettevõtja galal elutööpreemiaga Hiiumaa ettevõtjat Mati Nursi, kelle ettevõttel AS M ja P Nurst...

UUDISED

Elutööpreemiaga “Hiiumaa tänab ja kummardab” tunnustas Kultuur­kapitali Hiiumaa ekspertgrupp sügisel 80. juubelisünni­päeva tähistanud koorijuhti. Helle Nittim seisab tänagi rõõmuga koori ees ja valmistab oma...