Jälgi meid

UUDISED

Vallavanem esitab asendaja kandidaadiks Toomas Rõhu

erakogu
Lapsehoolduspuhkusele suunduv Hiiumaa vallavanem Reili Rand teatas, et avaliku konkursi tulemusel esitab ta voli­kogule vallavalitsuse liikmeks kinnitamiseks hiidlase Toomas Rõhu, kes pikalt juhtinud Tõstamaa valda Pärnumaal.
“Toomase kasuks rääkis tema pikaajaline omavalitsusjuhtimise kogemus, nagu ka praegu Tõstamaa osavallakogu esimehena töötades saadud hea arusaam osavaldade toimimisest,” ütles Hiiumaa vallavanem Reili Rand. “Samuti on tal mitmekülgsed kogemused erinevate investeerimisprojektide elluviimisel, mis tulevad kindlasti kasuks eelseisvatele aastatele kavandatud investeeringute edukaks elluviimiseks.”
“Kui mulle usaldatakse vastutusrikas ülesanne juhtida Hiiumaa valda, on see minu jaoks suur väljakutse ja püüan saare arengule kaasa aidata,” ütles Toomas Rõhu.
Toomas Rõhu on sündinud Hiiumaal, lõpetanud Tallinna pedagoogilise instituudi kehakultuuriteaduskonna ja tegutsenud pärast seda Pärnumaal. Spordi- ja omavalitsus­tegelasena on ta olnud seotud mitmete asutuste juhtimisega juhatuse või nõukogu tasemel.
Vallavanema asendajaks saamiseks tuleb Toomas Rõhul saada esmalt vallavolikogu heakskiit tema vallavalitsuse liikmeks nimetamisel. Selleks saadab vallavalitsus vastava eelnõu 19. detsembril toimuvale volikogu istungile. Seejärel saab vallavanem nimetada Rõhu enda asendajaks.
Vallavanema asendaja leidmiseks korraldatud avalikul konkursil osales neli kandidaati. Kolme kandidaadiga toimusid vestlused ja vestlusvooru tugevaim kandidaat kohtus ka koalitsioonipartneritega: valimisliidu Ühine Hiiumaa ja sotsiaaldemokraatide fraktsiooniga.

Veel lugemist:

JUHTKIRI

Peale pausi on meil nüüd, enam kui kuu aega peale valimisi, töölaua taga uus vallavoli­kogu. Meenutagem, et esimene Hiiumaa valla­volikogu pidas 2017. aastal esimese...

UUDISED

Eilsest, 1. juulist täidab Kõrgessaare osavalla vanema kohuseid Pühalepa osavalla vanem Liili Eller. Vallavalitsuse teatel toetas Kõrgessaare osavallakogu üksmeelselt ettepanekut, et Eller täidab ka...