Jälgi meid

UUDISED

Tasuja nõustus vallavanemat asendama teisel katsel

Liina Siniveer
Hergo Tasujat kaaluti vallavanema asendajaks juba mullu sügisel, seekord nõustus ta väljakutse vastu võtma.
Hiiumaa vallavanem Reili Rand (SDE) teatas kolmapäeval, et nimetas 1. oktoobrist vallavanema asendajaks praeguse Emmaste osavalla vanema, erakonnakaaslase Hergo Tasuja ja suundub tagasi lapsehoolduspuhkusele.
“Järgmiste kohalike valimisteni on jäänud veidi enam kui aasta ja vallal on pooleli suur hulk olulisi projekte. Praegu ei oleks uuel inimesel enam aega sisseelamiseks ja projektidega kurssi viimiseks, mistõttu tegin ettepaneku asuda vallavanema asendajaks vallavalitsuse liikmele Hergo Tasujale,” põhjendas 17. septembrist ajutiselt tööle tagasi tulnud Rand valikut.
Tasuja ütles eile Hiiu Lehele, et kui vallavanemale eelmisel aastal asendajat otsiti, palus ta vallavolikogu SDE fraktsioonil oma nime lauale mitte tõsta. “Tööperioodi oli jäänud peaaegu kaks aastat, mis jätnuks uuele inimesele aega nii sisse elada kui ka tööd teha,” ütles Tasuja. “Pidasin tollal õigeks Emmaste piirkonna arengutega jätkata ning need lõpule viia.”
“Arengud olid kiired, pikemalt kui mõned päevad mõelda ei saanud, ja lõppotsuse tegemiseks jäi nädalavahetus, mil perega mandril olime,” ütles Tasuja seekord.
Emmaste osavalla vanema kohusetäitja nime lubas ta välja öelda uuel nädalal, kui on läbirääkimistega lõpule jõudnud.
Mis aastaga muutus?
“Täna on valimisteni umbes täpselt aasta, vallavanema lapsehoolduspuhkuse lõpuni ilmselt veel vähem ehk ei ole mahti hakata kaardiga tutvust tegema – peab teadma, milline on maastik ning kuhu poole joosta, et kontrollpunktideni jõuda,” tõi ta võrdluse.
“Teisalt motiveeris mind eesootav väljakutse. Hiiumaa on võtnud ette julgelt investeerida, need tööd tuleb lõpuni viia. Samas on majanduslik olukord ebaselge ja ebakindel, prognoosime tulumaksu laekumise vähenemist. Kuhugi ei ole kadunud koroonaviirus. Lähenevad valimised tekitavad poliitilisi võnkeid,” ütles Tasuja, et kindlasti ei ole tegemist mugava ametikohaga, kus võiks aasta hõlpsasti mööda saata. “Annan endale aru, et eesootav periood nõuab palju energiat ning suurt tööpanust.”
Kõige põletavamaks probleemiks, millega uues ametis kohe 1. oktoobrist tegelema tuleb hakata, nimetas Tasuja valla eelarvestrateegiat ja järgmise aasta eelarvet.
“Vallavalitsus on viimase perioodi tegelenud eelarve­strateegia kokkupanemisega, et see nüüd volikogule üle anda, järgmine teetähis on tasakaalus vallaeelarve ning töö sellega algabki kohe 1. oktoobrist – 30. septembriks peavad osavallad esitama tasa­kaalus eelarveprojekti.
Toomas Rõhu valiti valla­vanema asendajaks konkursil, ta asendas lapsepuhkusel vallavanemat 1. jaanuarist. Rõhu lahkus omal soovil peale nn rebaseskandaali, volikogu vabastas ta nii asendaja kui vallavalitsuse liikme kohalt 17. septembri istungil.

Hergo Tasuja
2018–2020 Emmaste osa­valla vanem
2010–2017 Emmaste põhi­koolis ajaloo ja kehalise kasvatuse õpetaja
2010–2012 juhtis ta Hiiumaa noortekogu
2011–2017 Noorte Kotkaste Hiiumaa malevkonna pealik.
SDE Hiiumaa piirkonna aseesimees
Lõpetanud Tallinna Ülikooli pedagoogika erialal

Veel lugemist:

JUHTKIRI

Peale pausi on meil nüüd, enam kui kuu aega peale valimisi, töölaua taga uus vallavoli­kogu. Meenutagem, et esimene Hiiumaa valla­volikogu pidas 2017. aastal esimese...

UUDISED

Eilsest, 1. juulist täidab Kõrgessaare osavalla vanema kohuseid Pühalepa osavalla vanem Liili Eller. Vallavalitsuse teatel toetas Kõrgessaare osavallakogu üksmeelselt ettepanekut, et Eller täidab ka...

UUDISED

Esmaspäeval müüs Hiiumaa naiskodukaitsja Heli Tuisk esimesed Anname Au! kampaania tooted Hiiumaa valla­vanema asendajale Hergo Tasujale. Tasuja, kes ka ise kuulub Kaitseliitu, soetas endale...