Jälgi meid

UUDISED

Eller juhib kahte osavalda

Hiiumaa vald
Eilsest, 1. juulist täidab Kõrgessaare osavalla vanema kohuseid Pühalepa osavalla vanem Liili Eller. Vallavalitsuse teatel toetas Kõrgessaare osavallakogu üksmeelselt ettepanekut, et Eller täidab ka Kõrgessaare osavallavanema kohuseid.

“Mul on hea meel, et Liili on valmis kahte osavalda koordineerima. Taustaks teadmine, et Pühalepas on kokku kasvanud tugev tiim, kes tema eemalolekul kõik töölõigud kenasti ära katavad,” ütles Hiiumaa vallavanema asendaja Hergo Tasuja.

Üleeile, 30. juunil oli senise Kõrgessaare osavalla vanema Üllar Laidi viimane tööpäev. Laid lahkus vähem kui neli kuud enne seda kui senise vallavalitsuse volitused lõppevad.

Tasuja ütles Hiiu Lehele, et tal on Laidi ennetähtaegsest lahkumisest kahju, Laid ise oma lahkumise põhjusi avama ei soostunud.

Hiiumaa valla viiest osavallavanemast on lahkunud kaks, veebruaris Kärdla osavallavanem Lauri Preimann ja nüüd Kõrgessaare osavallavanem Üllar Laid. Algusest peale on ametis Käina osavallavanem Omar Jõpiselg, Pühalepa osavallavanem Liili Eller ja Emmaste osavalla vanem Hergo Tasuja, kes mullu oktoobrist asendab lapsepuhkusel Hiiumaa vallavanemat Reili Randa.

HIIU LEHT

Veel lugemist:

JUHTKIRI

Peale pausi on meil nüüd, enam kui kuu aega peale valimisi, töölaua taga uus vallavoli­kogu. Meenutagem, et esimene Hiiumaa valla­volikogu pidas 2017. aastal esimese...

PERSOON

Märtsi viimane tööpäev oli Kõrgessaare osavalla sekretäri Maire Türnpuu (64) jaoks eriti pidulik – 30 aastat samas ametis töötanud, otsustas ta nüüd pensionile jääda....