Connect with us

Uudised

Vald otsib lahendust linna sattunud loomade kohtlemiseks

Kolmapäeval kutsus Hiiumaa vallavanema asendaja Toomas Rõhu Kärdlas kokku ümarlaua, et otsida lahendusi, kuidas käituda juhul, kui metsloom on sattunud linnaruumi.
Ümarlaual osalesid valla, mitmete ametkondade ja loomakaitseorganisatsioonide esindajad.
Valla keskkonnaspetsialist Kadri Aljas rääkis, et neile on mitmeid kordi teatatud metsloomadest linnas, vald oma­korda on küsinud nõu erinevatelt ametiasutustelt, kuid ei ole saanud selgeid juhiseid, kuidas kohalik omavalitsus peaks sellises olukorras käituma.
Keskkonnainspektsiooni Hiiumaa büroo juhataja Marek Põld ütles, et rebaseid ei tohiks linnas toita. Selle asemel tuleks nende elu linnas teha võimalikult ebamugavaks, et nad inimesi kardaks – see aitab probleeme ennetada.
Koosoleku kokkuvõttes leppisid osalejad kokku, et on vaja regulatsiooni, kuidas toimida tiheasustusalale sattunud metsloomadega ning vald asub seda välja töötama.
Möödunud nädalal surmas Kärdla osavalla haldusjuht kaupluse töökojaruumi sisenenud rebase. Juhtum kõlas vastu üle Eesti ja haldusjuht sattus sõnarünnakute alla.
Kolmapäevases Eesti Ekspressis ilmunud artiklis ütles haldusjuht, et vallavanem käskis temal midagi rebasega ette võtta ehkki see tema tööülesannete hulka ei kuulu.
Juhtumit, kus ta kauplusesse sisenenud rebase haamriga surmas, nimetas ta enesekaitseks.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.