Connect with us

Juhtkiri

Omakohus on keelatud

Tänase lehe esikaanel on kurb lugu sellest, kuidas eakas naine jäi ilma oma väikesest sõbrast, koer Robist.

Uskumatu, kuid naaber, kes elab koeraomanikust vaid paar maja edasi, ei läinud ütlema, et koer on tema õues ja tülitab teda. Ka helistamine ei tulnud talle pähe, selle asemel võttis ta püssi ja sai tapjaks.

Kuidas julgeb keegi arvata, et just tema käes on võim otsustada tema õuele sattunud lemmiklooma elu üle? Kusjuures see väikest kasvu koerake polnud talle mingil juhul ohtlik.

Inimese käest, kes ütleb, et laskis koera kogemata, tuleb püss lihtsalt ära võtta – relv ei ole niisuguse jaoks.

Kahjuks on selliseid omakohtupidajaid teisigi. Toimetusele vihjati, et üks selline koerte tulistaja elab Kärdlas, teine Käinas. Mõlemad on ka ise koerapidajad. Seda, et ka kõige hoolikamalt hoitud koer vahel jooksma pääseb, ei saa iialgi välistada. Huvitav, mida nad ise tunneksid kui nende koer haavatuna koju roomaks või maha lastaks?

Selleks, et hulkuma läinud looma omanikku karistada, on olemas seadused. Omakohut nii loomade kui inimeste korralekutsumisel ei tohi me sallida.

 

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...