Connect with us

Uudised

Uksed avanud BOX äratas suurt huvi

erakogu
Reedel avas ettevõtlik hiidlane Kai Kallas Kärdlas nn teise ringi kaupluse BOX, mille­sarnast pole Hiiumaal varem nähtud. Ideest teostuseni kulus vaid kuu.
Mõte luua taaskasutatud asjade pood tekkis Kai Kallasel koos isaga reisil olles. “Kohvrid olid juba uutest ostetud asjadest pungil ja mõtlesin, kuhu need küll kodus panna,” rääkis ta. Sealt areneski mõte, teha Kärdlasse ise­teenindava turu lahendusega taaskasutus­pood.
“Mujal Eestis toimib niisugune süsteem väga hästi, miks mitte siis ka Hiiumaal?” arvas ettevõtja.
Mõte BOXi rajamiseks tekkis täpselt kuu tagasi. “Käisin vahepeal veel reisil ja pintsli võtsin tegelikult kätte alles nädal tagasi,” rääkis Kallas, et mõtte teokstegemine käis kähku.
BOX asub kaupluse Laurus endistes ruumides Tuuru majas. “Nägin Hiiumaa arenduskeskuse juhataja kuulutust, et nad otsivad siia rendipinnale üürilist ja juba järgmisel päeval tulin ruume üle vaatama,” rääkis Kallas ja lisas, et on oma poe asukohaga väga rahul.
Soovijad saavad siia tuua näiteks endale suureks või lastele väikeseks jäänud riideid ja muid esemeid, mis kodus kappi enam ei mahu. “Rohkem ise midagi tegema ei peagi,” selgitas poe­omanik. Kaupluses on olemas kõik kauplemiseks vajalik, alustades hinna­siltidest ja lõpetades riidepuudega. “See on väga mugav variant – asjad saab lihtsalt siia tuua ja meie müüme need maha.”
20 boksi juba renditud
Iga müüja saab endale rentida müügiboksi, sellest ka kaupluse nimi. Boksi maksumus sõltub sellest, kui pikaks ajaks ja kui suurt rentida soovitakse. Muud vahendustasu peale boksi rendi ei lisandu ja tooteid müüakse täpselt selle hinnaga, mille omanik määrab.
Praegu on poes 21 boksi, millest reedel oli kauplemiseks vaba veel vaid üks(!). Kallase sõnul on aga plaanis poodi laiendada ja bokse juurde ehitada. Nii on neid järgmise nädala lõpuks juba 35.
Reedel poe avamisel viibinud ostjad leidsid, et Kallase mõte on hea ja niisugust poodi oli saarele väga vaja.
BOX on avatud teisi­päevast pühapäevani kella 12–19ni. Kallase selgitas, et ta otsustas kauplust kauem ja ka nädalavahetustel avatuna hoida, et töötavatel inimestel oleks aega poodi tulla.
“Ootame poodi palju toredaid kliente ja ilusat kaupa. Kavatseme latti kõrgel hoida, et müügil oleks kvaliteetne kaup,” lubas Kai Kallas poe avamisel.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...