Connect with us

Uudised

Tiiu Jürissoni näitus Kõrgessaare raamatukogus

Ludmilla Träder
Ludmilla Träder
Pisut enam kui kuuks ajaks on Kõrgessaare raamatukogus avatud kunstnik Tiiu Jürissoni õli- ja akrüülmaalide näitus “Aegade väreluses, hetkede lummuses”. Näitusel on väljas 15 eri mõõtmetes maali, millest mitmedki pühendatud Hiiumaale.
Tiiu Jürisson on Hiiumaa juurtega, sünninimega Tarning, elanud aastaid Soomes, nüüdseks on kad koos abikaasa Humu Jürissoniga aastaid olnud suvehiidlased Kõpu poolsaare Palli külas.
Kunstiga on Tiiu tegelenud lapsepõlvest alates. Õppis Tallinna 46. keskkooli, praeguse Pelgulinna gümnaasiumi kunstikallakuga klassis, Tallinna Pedagoogilises instituudis, nüüdses Tallinna ülikoolis keskkooli joonistamise, joonestamise ja tööõpetuse erialal ja kaitses kunstimagistri Helsingis Aalto ülikoolis.
Töötanud on ta tollase Tallinna Pedagoogilise instituudi jooniste ja graafika kateedris, Tallinna tööstuskaubastu klubi kunstnikuna, Saadjärve kolhoosi kunstnikuna kuni aastani 1990 ja seejärel Soomes Turu Steinerkooli kunsti­ajaloo ja kunstiõpetajana. Alates 1995. aastast oli ta Turu Lütseumi kunstilektor, praegu pensionil.
Näitusi on Tiiu Jürissonil olnud nii Soomes kui Eestis, sh ka Hiiumaal. Ta on Hiiumaa kunstnike ühingu HiKu liige.
Näitus “Aegade väreluses, hetkede lummuses”kunagises Kõrgessaare valitsejamajas, kus praegu töötab raamatukogu, on avatud 1. novembrist kuni 10. detsembrini.

HIIU LEHT

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...