Connect with us

Uudised

Kunstiaknal avanes Ainikki Eiskopi siidimaalinäitus

Kunstiaken
Tekstiilikunstnik Ainikki Eiskopi siidimaalide näitus “Mooniga” on Kunstiaknal 22. juulini.
Nüüd, mil moonide õitseaeg käes, on Hiiumaaga lähedalt seotud kunstnik maalinud moone siidikangastele. Müüdi järgi sündis moon armastusjumalanna Aphrodite pisaratest.
Moon on siidilill, unelill, magun, unemoon. Nii välja­paistev kui ka läbipaistev. Korraga nii õrn kui ka voogav, karvane ja karune. Saladuslik, unenäoline ja kättesaamatu on ta õis.
Köitev ja kaunis on ta ere värv, on tumevioletseid ja lillasid, valgeid ja erinevat punast värvi moone. Siidised moonid siidil.
Ainikki Eiskop lõpetas tollase nimega Eesti Kunstiülikooli 1991. aastal. Tema juhendaja oli tekstiilikunstnik Merike Männi ja lõputööks “Käsitelgedel kootud rõivastuskangad”. Ainikki Eiskop on töötanud tekstiiliosakonna kunstnikuna kombinaadis ARS, aga peamiselt olnud oma nelja lapse kasvamise kõrval vabakutseline tekstiilikunstnik.
Ainikki Eiskop on Eesti tekstiilikunstnike liidu liige, esinenud 30 aasta jooksul näitustel Tallinnas, Tartus, Viljandis, Võrus, Kuressaares, Pärnus, Haapsalus, Rakveres, Hiiumaal Kõrgessaares ja Orjakus ning mujalgi. Välis­näitustel koos Eesti tekstiili­kunstnikega ja ka Eesti moekunstnikega on ta osalenud Ungaris, Leedus, Lätis, Rootsis, Taanis ja ka 2010. aasta EXPO-l  Hiinas. Aastatel 2014–2017 jõudis tema looming Eesti Moekunstnike ühenduse grupinäitusel “Olen eestlane” Astanasse, Berliini, Bolognasse, Jyväskülässe, Lissaboni, Minski, Moskvasse, Ottawasse, Prahasse, Tokyosse ja Tallinna.
Kunstiakna galerii tegutseb 2010. aastast Tallinna vanalinnas Vene ja Munga tänava nurgal ja pakub esinduslikku valikut Eesti klaasi-, naha- ja tekstiilikunstnike töödest. Samuti keraamikat, moekunsti, ehteid ja graafikat. Hiidlased, kel pealinna asja, võiks näituselt läbi astuda. Kunstiakna näituse aknal on seni toimunud ligi 90 näitust.

Toimetaja
HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...