Connect with us

Juhtkiri

Suur vastutus

ASi Elering juhatuse liige Kalle Kilk ütles Hiiu Lehele, et kuigi kuulis alles ajakirjanduse kaudu meretuulepargi arendaja ideest ehitada Hiiumaale Kanapeeksi alajaam ja tuua siia 330kilovoldine põhivõrk, on see põhimõtteliselt võimalik. Võrk ehitatakse valmis juhul, kui arendaja on valmis selle kinni maksma.
Eelnevalt peavad aga valmima planeeringud st Hiiumaa mereala planeering. “Me nõuame selleks, et me saaksime arendajaga siduva lepingu teha, et neil oleks kõik planeeringud ja asjad tehtud, mis juba omakorda eeldab, et nad on kohalike inimestega saanud erimeelsused lahendatud,” selgitas Kilk lehele.
Järelikult on just Hiiu maakonnaga piirneva mereala planeering võtmeküsimus, kas meretuuleparke ehitama hakatakse või mitte. See avab arendajatele värava.
Enne planeeringu valmimist on arendajal vaja lepitust kohalike inimestega, et liiga suurte tuuleparkide vastu antud 8000 häält ei oleks enam argument. Boonused, mida vastu pakutakse on ringtoide, aktsiad, töökohad.
Kui Hiiu vallavolikogu kiidaks heaks ühiste kavatsuste protokolli, saaks öelda, et tegemist on kogukonna uue arvamusega ja eelmine ei loe enam. Istuvad ju volikogus Hiiumaa elanikest poole esindajad, kel taskus meie antud volitus meie eest otsustada.
Praegu käiakse protokolliga liituma kutsumas ka saare teisi omavalitsusi, kuid suurim vastutus – teha õige otsus – on pandud Hiiu vallavolikogu liikmetele.
Seepärast tuleks neil enne otsustamist selgitada välja, kas meie kõigi nõusoleku eest pakutakse pärisraha või on tegemist lepalehtedega.

4. aprill 2014

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...