Connect with us

Juhtkiri

Suur vastutus

ASi Elering juhatuse liige Kalle Kilk ütles Hiiu Lehele, et kuigi kuulis alles ajakirjanduse kaudu meretuulepargi arendaja ideest ehitada Hiiumaale Kanapeeksi alajaam ja tuua siia 330kilovoldine põhivõrk, on see põhimõtteliselt võimalik. Võrk ehitatakse valmis juhul, kui arendaja on valmis selle kinni maksma.
Eelnevalt peavad aga valmima planeeringud st Hiiumaa mereala planeering. “Me nõuame selleks, et me saaksime arendajaga siduva lepingu teha, et neil oleks kõik planeeringud ja asjad tehtud, mis juba omakorda eeldab, et nad on kohalike inimestega saanud erimeelsused lahendatud,” selgitas Kilk lehele.
Järelikult on just Hiiu maakonnaga piirneva mereala planeering võtmeküsimus, kas meretuuleparke ehitama hakatakse või mitte. See avab arendajatele värava.
Enne planeeringu valmimist on arendajal vaja lepitust kohalike inimestega, et liiga suurte tuuleparkide vastu antud 8000 häält ei oleks enam argument. Boonused, mida vastu pakutakse on ringtoide, aktsiad, töökohad.
Kui Hiiu vallavolikogu kiidaks heaks ühiste kavatsuste protokolli, saaks öelda, et tegemist on kogukonna uue arvamusega ja eelmine ei loe enam. Istuvad ju volikogus Hiiumaa elanikest poole esindajad, kel taskus meie antud volitus meie eest otsustada.
Praegu käiakse protokolliga liituma kutsumas ka saare teisi omavalitsusi, kuid suurim vastutus – teha õige otsus – on pandud Hiiu vallavolikogu liikmetele.
Seepärast tuleks neil enne otsustamist selgitada välja, kas meie kõigi nõusoleku eest pakutakse pärisraha või on tegemist lepalehtedega.

4. aprill 2014

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...