Connect with us

Juhtkiri

Suur kaotus – turvalisus

“Ma ei ole rahul sellega, et ma ei ela enam turvalises linnas!” Nii sõnastas oma kaotuse Kärdla elanik Ivar.
Tema sai oma majapidamises korduvalt vargil käinud päti kätte keldrisse seatud lõksu abil. Selleks oli Kozeli õlle kast, milles veega täidetud õllepudelid. Hiiu Lehes ilmus varga ja kasti otsimiskuulutus ning head inimesed teatasid, kelle juures kasti nähti.
Ivari ja tema naabri majapidamises on pätid sel suvel käinud korduvalt. Iga kord, kui on olnud midagi võtta, on see ka kaasa haaratud. Viimasel korral lõi varas õllekasti kättesaamiseks lukustatud keldriukse sisse koos piitadega. Polnud abi ka sellest, et omanik oma vara turvas nagu politsei soovitab.
“Mulle on nüüd asi selge, kuigi kohus teda süüdi mõistnud pole,” nentis Ivar. Kui ta algul arvas, et ehk on varaste puhul tegemist “külalisesinejatega”, siis nüüd on talle selge. Need nn püsivargad ei tule ei mandrilt ega mujalt saarelt, nad elavad siinsamas Kärdlas. See, kes õllekasti varastas, näiteks Pae tänaval.
Tema arvates pole niisuguseid napsilembeseid varganägusid Kärdlas palju, paar-kolm-neli tükki ehk. Kuid nad lähevad aina ülbemaks, sest keegi ei sea nende sigadustele piire.
“Leian, et politsei ja kohalik omavalitsus peavad peeglisse vaatama, miks me ei ela enam turvalises linnas,” leiab Ivar.
Tänases lehes selgitab politseijuht Argo Tali kuidas ühe püsivarga süüteod tasapisi suuremaks kriminaalasjaks kogunevad.
Ta tõdeb, et politsei ei saa kedagi kinni panna. Ainult kohus saab. Jah, nii on.
Aga kui jääda varga paturegistrisse aina lisanduvaid kuritegusid ootama, kerkib küsimus, millal saab kuritegude loetelu piisavalt pikk, et varas kohtusse saata ja vargused ometi kord lõpeks?

26. august 2014

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...