Connect with us

Juhtkiri

Suur kaotus – turvalisus

“Ma ei ole rahul sellega, et ma ei ela enam turvalises linnas!” Nii sõnastas oma kaotuse Kärdla elanik Ivar.
Tema sai oma majapidamises korduvalt vargil käinud päti kätte keldrisse seatud lõksu abil. Selleks oli Kozeli õlle kast, milles veega täidetud õllepudelid. Hiiu Lehes ilmus varga ja kasti otsimiskuulutus ning head inimesed teatasid, kelle juures kasti nähti.
Ivari ja tema naabri majapidamises on pätid sel suvel käinud korduvalt. Iga kord, kui on olnud midagi võtta, on see ka kaasa haaratud. Viimasel korral lõi varas õllekasti kättesaamiseks lukustatud keldriukse sisse koos piitadega. Polnud abi ka sellest, et omanik oma vara turvas nagu politsei soovitab.
“Mulle on nüüd asi selge, kuigi kohus teda süüdi mõistnud pole,” nentis Ivar. Kui ta algul arvas, et ehk on varaste puhul tegemist “külalisesinejatega”, siis nüüd on talle selge. Need nn püsivargad ei tule ei mandrilt ega mujalt saarelt, nad elavad siinsamas Kärdlas. See, kes õllekasti varastas, näiteks Pae tänaval.
Tema arvates pole niisuguseid napsilembeseid varganägusid Kärdlas palju, paar-kolm-neli tükki ehk. Kuid nad lähevad aina ülbemaks, sest keegi ei sea nende sigadustele piire.
“Leian, et politsei ja kohalik omavalitsus peavad peeglisse vaatama, miks me ei ela enam turvalises linnas,” leiab Ivar.
Tänases lehes selgitab politseijuht Argo Tali kuidas ühe püsivarga süüteod tasapisi suuremaks kriminaalasjaks kogunevad.
Ta tõdeb, et politsei ei saa kedagi kinni panna. Ainult kohus saab. Jah, nii on.
Aga kui jääda varga paturegistrisse aina lisanduvaid kuritegusid ootama, kerkib küsimus, millal saab kuritegude loetelu piisavalt pikk, et varas kohtusse saata ja vargused ometi kord lõpeks?

26. august 2014

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...