Connect with us

Uudised

Sõit tuhande küünla valgel

Tiina Koit
Neljandat korda toimus Hiiumaa ratta­nädalavahetus, mille üks osa on iga kord olnud Emmaste rattamaraton. Teist korda sõideti aga öösel, küünlavalguses.
Kõpu tuletorni juurest anti laupäeva õhtul lähe öösõidule, mille jaoks kolmekilomeetrise rattaringi äärde paigaldati tuhatkond küünalt.
Samas tähendas vihmasadu, mis terve nädala teise poole saart kimbutas, et võistlus­sõidu stardiks oli märkimisväärne osa küünaldest kustunud. Seega kõige suurema elamuse osaliseks said tervisesõitjad, kes tund varem rajale läksid.
Korraldajad andsid parima, et küünlad uuesti läita, ent kõiki niiskuse ja vee tõttu ei õnnestunudki. Õnneks on tänapäevased rattatuled niivõrd tugeva valgusega, et rajal pimeduse tõttu kukkumisi ei toimunud.
Kõpu öösõidu, millega avati Hiiumaa neljas rattanädalavahetus ja mis oli EventRent elamussõitude sarja viies etapp, võitis Peeter Tarvis, kes edestas Tarmo Neemelat 15 sekundiga. Naiste arvestuses oli kiireim Iiris Takel. Hiidlastest Erkki Kotkas parimana kaheksas.
Tarvis ütles lõpetamise järel, et sõit oli igati nauditav ja küünlavalgus pakkus mõnusa elamuse. “Kaotasin esimesel ringil ratta esitule ja pidin suure osa sõidust koos konkurendiga läbima,” ütles Läti profiklubis Rietumu Banka-­Rigas leiba teeniv mees, kes alles viimase mõnesaja meetriga võidu kindlustas.
Pühapäeval sai teoks Emmaste XVI Rattamaraton, mis sedapuhku oli elamussõitude sarja finaaliks.
Enne starti anti Emmaste vaba aja keskuse juhataja Anne-Ly Torstenssoni ja alla­kirjutanu poolt Hiiumaa rattanädalavahetuse peakorraldajale, Mihkel Reilele üle valla tänukiri Emmaste rattamaratonile uue hoo sisse puhumise eest.
Kui Kõpus sõideti kolm veidi enam kui kolmekilomeetrist ringi, siis Emmastes kolm 15kilomeetrist ringi, mille läbimine vihma ja pehme maapinna tõttu tavapärasest keerulisem oli.
Rajaolud peegeldusid ka ratturite nägudelt, mis olid finišis üsna porised. Samas võitja läbis distantsi isegi kiiremini, kui seda tehti kahel viimasel aastal.
Parimaks osutus, nii nagu päev varem, Peeter Tarvis. Naistest pälvis esikoha taaskord Iiris Takel. Hiidlastest kiireim, Erkki Kotkas oli üheksas. Kahe sõidu peale oli osalejaid üle kahesaja.
Emmaste rattamaraton on omamoodi kasvulava. Kui rajameistriks on aastaid olnud Tõnis Saarnak, siis sel aastal olid korraldajateks ka Anne-Ly Torstensson ja Anne-Mall Reinu. Viimane oli esimesel Emmaste rattarallil, aastal 2002, parim 7–10 aastaste tüdrukute seas ja on ka hilisematel aastatel osalenud.
Eessõitjaks oli teist korda kohalik motokrossiga tegelev noormees Rauno Rand ja võistluskeskuse koordinaatoriks 2014. aastal Emmaste põhikooli lõpetanud Madis Klee. Esialgu tuli ta võistlusele vabatahtlikuna, ent nüüd tegutseb regulaarselt Aerobike tiimi koosseisus rattavõistlustel üle Eesti – eeskuju kümnetele noortele, kes täna vabatahtlikuna võistluste korraldamisele kaasa aitavad.

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...