Connect with us

Uudised

Sõit tuhande küünla valgel

Tiina Koit
Neljandat korda toimus Hiiumaa ratta­nädalavahetus, mille üks osa on iga kord olnud Emmaste rattamaraton. Teist korda sõideti aga öösel, küünlavalguses.
Kõpu tuletorni juurest anti laupäeva õhtul lähe öösõidule, mille jaoks kolmekilomeetrise rattaringi äärde paigaldati tuhatkond küünalt.
Samas tähendas vihmasadu, mis terve nädala teise poole saart kimbutas, et võistlus­sõidu stardiks oli märkimisväärne osa küünaldest kustunud. Seega kõige suurema elamuse osaliseks said tervisesõitjad, kes tund varem rajale läksid.
Korraldajad andsid parima, et küünlad uuesti läita, ent kõiki niiskuse ja vee tõttu ei õnnestunudki. Õnneks on tänapäevased rattatuled niivõrd tugeva valgusega, et rajal pimeduse tõttu kukkumisi ei toimunud.
Kõpu öösõidu, millega avati Hiiumaa neljas rattanädalavahetus ja mis oli EventRent elamussõitude sarja viies etapp, võitis Peeter Tarvis, kes edestas Tarmo Neemelat 15 sekundiga. Naiste arvestuses oli kiireim Iiris Takel. Hiidlastest Erkki Kotkas parimana kaheksas.
Tarvis ütles lõpetamise järel, et sõit oli igati nauditav ja küünlavalgus pakkus mõnusa elamuse. “Kaotasin esimesel ringil ratta esitule ja pidin suure osa sõidust koos konkurendiga läbima,” ütles Läti profiklubis Rietumu Banka-­Rigas leiba teeniv mees, kes alles viimase mõnesaja meetriga võidu kindlustas.
Pühapäeval sai teoks Emmaste XVI Rattamaraton, mis sedapuhku oli elamussõitude sarja finaaliks.
Enne starti anti Emmaste vaba aja keskuse juhataja Anne-Ly Torstenssoni ja alla­kirjutanu poolt Hiiumaa rattanädalavahetuse peakorraldajale, Mihkel Reilele üle valla tänukiri Emmaste rattamaratonile uue hoo sisse puhumise eest.
Kui Kõpus sõideti kolm veidi enam kui kolmekilomeetrist ringi, siis Emmastes kolm 15kilomeetrist ringi, mille läbimine vihma ja pehme maapinna tõttu tavapärasest keerulisem oli.
Rajaolud peegeldusid ka ratturite nägudelt, mis olid finišis üsna porised. Samas võitja läbis distantsi isegi kiiremini, kui seda tehti kahel viimasel aastal.
Parimaks osutus, nii nagu päev varem, Peeter Tarvis. Naistest pälvis esikoha taaskord Iiris Takel. Hiidlastest kiireim, Erkki Kotkas oli üheksas. Kahe sõidu peale oli osalejaid üle kahesaja.
Emmaste rattamaraton on omamoodi kasvulava. Kui rajameistriks on aastaid olnud Tõnis Saarnak, siis sel aastal olid korraldajateks ka Anne-Ly Torstensson ja Anne-Mall Reinu. Viimane oli esimesel Emmaste rattarallil, aastal 2002, parim 7–10 aastaste tüdrukute seas ja on ka hilisematel aastatel osalenud.
Eessõitjaks oli teist korda kohalik motokrossiga tegelev noormees Rauno Rand ja võistluskeskuse koordinaatoriks 2014. aastal Emmaste põhikooli lõpetanud Madis Klee. Esialgu tuli ta võistlusele vabatahtlikuna, ent nüüd tegutseb regulaarselt Aerobike tiimi koosseisus rattavõistlustel üle Eesti – eeskuju kümnetele noortele, kes täna vabatahtlikuna võistluste korraldamisele kaasa aitavad.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...