Connect with us

Uudised

Jesper Parve ostis Pihla turismitalu

erakogu
Jesper Parve ja Mari Ojasaar, kes veavad Kõpus erakooli asutamise protsessi, ostsid mitu aastat müügis olnud Pihla turismitalu. 1995. aastal ühe esimesena Hiiumaal asutatud turismitalu asub põlise Pihla talu kõrvalkinnistul ja kuulus seni OÜle Pihlamari.
“Meie seiklusi armastav pere on soetanud endale Hiiumaal asuva endise Pihla turismitalu, et sellest luua midagi eriti ägedat ja võimsat,” teatas Parve oma sotsiaalmeedia postituses.
Parve ütles, et nad on endisest turismitalust loomas Pihla inspiratsioonitalu, kuhu on oodatud kõik, kes soovivad “praegusest hullumeelsest maailmast korrakski välja astuda ja saada inspiratsiooni selleks, et me inimestena üksteist palju rohkem hoiaks ja üksteisest hooliks, inspiratsiooni selleks, et me kõik omavahel natuke paremini läbi saaksime”.
Jesper Parve ütles, et ees ootab paar kuud päris intensiivset tööd, kuid juba suve algusest on nende uuenenud ilmega talu uksed külalistele avatud.
Pihla turismitalu hooned, peahoone ja majutushooned, asuvad otse Kõpu koolikompleksi kõrval. Praegu tühjana seisvasse Kõpu koolimajja sisustab Jesper Parve ja tema kaasamõtlejate asutatud MTÜ Hiiumaa Haridusselts praegu ruume Hiiumaa esimese waldorf-erakooli jaoks.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...