Connect with us

Uudised

Randmaa hakkab juhtima kogu Eesti teehoiuvaldkonda

maanteeamet
Seni maantee­ameti Põhja regiooni hoolde­juhina töötanud hiidlane Raido Randmaa (34) juhib nüüd kogu Eesti teehoidu.
Hiljuti lõppenud konkursil kandideeris Raido Randmaa maanteeameti teehoiudirektori ametikohale ja osutus valituks.
Lääne regiooni hooldevaldkonna juht Hannes Vaidla ütles, et tal on noore kolleegi edu üle hea meel: “Seni oli hiidlaste juhtida poole Eesti teehoid, peagi kogu Eesti.”
Vaidla lisas, et soovitas ka ise Randmaal kandideerida ja oli väga rahul, kui ta valituks osutus: “TTÜ lõpetanud, keeled suus, 30ndates noor mees – kõige õigem aeg karjääri teha.”
Randmaa, kes on maanteeametis töötanud erinevatel ametipostidel täpselt kümme aastat, ütles, et enne avalduse esitamist oli siiski ka kõhklemist ja kaalumist. “Ennekõike tuli saada toetus oma perekonnalt, kuna nemad minu kandideerimist igati toetasid, siis otsustasin avalduse esitada,” selgitas ta.
Randmaa tunnistas, et oli meeldivalt üllatunud, kui valituks osutus: “Samuti oli hinges ootusärevus eesseisva ees. Üks põhjus on ka see, et teehoiuvaldkond pakub suuri väljakutseid, kuna see koondab enda alla nii riigiteede projekteerimise, ehitamise kui ka korrashoiu, millesse riik panustab iga aasta märkimisväärse summa. Samuti koondab valdkond enda alla väga palju inimesi nii maanteeameti sees kui väljaspool ning juhtimise üheks suurimaks eesmärgiks on tagada hea koostöö osapoolte vahel.”
Uus ametikoht tähendab tema sõnul ennekõike uusi suuri väljakutseid teehoiuvaldkonna juhtimisel. Samas ka võimalust ja vastutust arendada Eesti riigiteid selliselt, et meil kõigil on nendel järjest turvalisem ning efektiivsem liigelda. “Saan tugineda senisele kogemustepagasile ja usun, et kõik eeldused õnnestumiseks on olemas.”
Raido Randmaa on pealinna poiss, kelle isapoolsed juured Hiiumaal. Nii nagu isa Tiit, elab nüüd Hiiumaal ka Raido oma perega.
Randmaa ütles, et teedemehe elukutsevalik tuli üsna juhuslikult, sest keskkooli ajal oli mõtteis hoopis minna isa jälgedes ja töötada turismivaldkonnas.
“Kuna sellealast haridust Eestis tol ajal väga ei pakutud, soovitas isa mul astuda ülikooli ja omandada mõni tõsisem eriala, öeldes, et turismi juurde saad hiljem alati pöörduda,” meenutas ta. Sellest nõuandest tulenevalt otsustaski ta minna õppima teedeehitust. Randmaa sõnul mõjutas valikut ka hea perekonnasõber Hannes Vaidla, kes sellele elukutsele pühendanud kogu oma tööelu.
Hannes Vaidla omalt poolt iseloomustas Raido Randmaad kui tasakaalukat ja analüütiliselt mõtlevat töötajat, kel soov maanteeameti arengusse panustada ning soovis talle tuult tiibadesse.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...