Connect with us

Uudised

Randmaa hakkab juhtima kogu Eesti teehoiuvaldkonda

maanteeamet
Seni maantee­ameti Põhja regiooni hoolde­juhina töötanud hiidlane Raido Randmaa (34) juhib nüüd kogu Eesti teehoidu.
Hiljuti lõppenud konkursil kandideeris Raido Randmaa maanteeameti teehoiudirektori ametikohale ja osutus valituks.
Lääne regiooni hooldevaldkonna juht Hannes Vaidla ütles, et tal on noore kolleegi edu üle hea meel: “Seni oli hiidlaste juhtida poole Eesti teehoid, peagi kogu Eesti.”
Vaidla lisas, et soovitas ka ise Randmaal kandideerida ja oli väga rahul, kui ta valituks osutus: “TTÜ lõpetanud, keeled suus, 30ndates noor mees – kõige õigem aeg karjääri teha.”
Randmaa, kes on maanteeametis töötanud erinevatel ametipostidel täpselt kümme aastat, ütles, et enne avalduse esitamist oli siiski ka kõhklemist ja kaalumist. “Ennekõike tuli saada toetus oma perekonnalt, kuna nemad minu kandideerimist igati toetasid, siis otsustasin avalduse esitada,” selgitas ta.
Randmaa tunnistas, et oli meeldivalt üllatunud, kui valituks osutus: “Samuti oli hinges ootusärevus eesseisva ees. Üks põhjus on ka see, et teehoiuvaldkond pakub suuri väljakutseid, kuna see koondab enda alla nii riigiteede projekteerimise, ehitamise kui ka korrashoiu, millesse riik panustab iga aasta märkimisväärse summa. Samuti koondab valdkond enda alla väga palju inimesi nii maanteeameti sees kui väljaspool ning juhtimise üheks suurimaks eesmärgiks on tagada hea koostöö osapoolte vahel.”
Uus ametikoht tähendab tema sõnul ennekõike uusi suuri väljakutseid teehoiuvaldkonna juhtimisel. Samas ka võimalust ja vastutust arendada Eesti riigiteid selliselt, et meil kõigil on nendel järjest turvalisem ning efektiivsem liigelda. “Saan tugineda senisele kogemustepagasile ja usun, et kõik eeldused õnnestumiseks on olemas.”
Raido Randmaa on pealinna poiss, kelle isapoolsed juured Hiiumaal. Nii nagu isa Tiit, elab nüüd Hiiumaal ka Raido oma perega.
Randmaa ütles, et teedemehe elukutsevalik tuli üsna juhuslikult, sest keskkooli ajal oli mõtteis hoopis minna isa jälgedes ja töötada turismivaldkonnas.
“Kuna sellealast haridust Eestis tol ajal väga ei pakutud, soovitas isa mul astuda ülikooli ja omandada mõni tõsisem eriala, öeldes, et turismi juurde saad hiljem alati pöörduda,” meenutas ta. Sellest nõuandest tulenevalt otsustaski ta minna õppima teedeehitust. Randmaa sõnul mõjutas valikut ka hea perekonnasõber Hannes Vaidla, kes sellele elukutsele pühendanud kogu oma tööelu.
Hannes Vaidla omalt poolt iseloomustas Raido Randmaad kui tasakaalukat ja analüütiliselt mõtlevat töötajat, kel soov maanteeameti arengusse panustada ning soovis talle tuult tiibadesse.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...