Connect with us

Transport

Sõru-Triigi liinil jätkab AS Kihnu Veeteed

Maanteeamet ja AS Kihnu Veeteed sõlmisid uue lepingu Sõru ja Triigi vahelise laevaliikluse korraldamiseks.
Amet otsis korraga ühte vedajat Sõru-Triigi, Kihnu ja Vormsi parvlaevaliinidele, sest neid liine teenindavad sama tüüpi reisiparvlaevad, vastavalt Soela, Kihnu Virve ja Ormsö.
Leping sõlmiti läbi otselepingu konkursi, kus laevandusettevõtjatele edastati indikatiivsed sõiduplaanid ja sõitjate arv liinidel viimase kolme aasta jooksul. Selle põhjal tegid ettevõtted oma pakkumise, silmas pidades kõiki vajalike nõudeid nii ohutusele kui ka töö- ja puhkeajale. Hinna-ettepaneku esitasid OÜ TS Laevad, AS Kihnu Veeteed ja OÜ Tuule Liinid.
Amet sõlmis väikesaarte ja mandri vahelise laevaliikluse korraldamiseks lepingu ettevõttega AS Kihnu Veeteed. Lepingu kohaselt hakkab uus vedaja parvlaevaliiklust korraldama alates 1. oktoobrist Kihnu–Munalaiu ja Munalaiu–Manilaiu liinidel; järgmise aasta 2. veebruarist Sõru–Triigi liinil ja 1. juunist 2021 Rohuküla–Sviby liinil.
Sõiduplaanid jäävad esialgu 2020. aasta tasemele, kuid vastavalt vajadusele saab liiniveo mahtu suurendada.

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Teema

Hiiumaa muuseumi kauaoodatud pärandihoidla projekt pandi riiklikus rahapuuduses pausile ning muuseumi vara peab edaspidigi hoiul olema nõuetele mittevastavates tingimustes.  Hiiumaa muuseumi uue varahoidla vajadus...