Connect with us

Uudised

Raamatukogu ja muuseum sõlmisid koostööleppe

Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
150aastaseks saanud Kärdla linnaraamatu­kogu ja järgmisel aastal 55. tegevus­aastat tähistav Hiiumaa muuseum sõlmisid koostööleppe, et noorem organisatsioon vanema kärmetele arengutele järgi jõuaks.
Kärdla Keskväljakul kõneldes ütles SA Hiiumaa Muuseumid juhataja Toomas Kokovkin, et muuseumi väike raamatu­kogu, mis asub Kärdlas nn Pikas majas, on ajast maha jäänud. Eriti võrreldes arengutega, mis ette näidata Kärdla linnaraamatukogul.
Kahel organisatsioonil on nüüd kavas ühendada jõud ja andmebaasid, et teadusliku kirjanduse kasutajad saaksid leida seda linnaraamatukogu kaudu. “Ühinedes ja koostöölepet sõlmides parandame oma kogu nähtavust ja võimalusi inimestel meie raamatukogu kasutada,” ütles Kokovkin.
12. mail 2021 Kärdla kesk­väljakul allkirjastatud koostöölepe näeb ette, et osapooled alustavad koostööd muuseumi raamatukogu üleandmiseks linnaraamatukogule. Füüsiliselt jääb kogu küll muuseumi, kuid selles leiduvale varandusele pääseb nüüd ligi raamatukogu kaasaegsete elektrooniliste andmebaaside kaudu.
Seitse aastat linnaraamatukogu juhtinud Annely Veevo rääkis, et selline koostööplaan olevat ka kunagi varem õhus olnud, kuid siis jäi see millegipärast pooleli. “Ma ei tea, võib- olla oli aeg selline, aga nüüd on meil uus sajand ja ilmselt on nüüd see soodus aeg, mil me selle päriselt teemegi ära,” rääkis Veevo.
Eesmärgiks on teadus­raamatukogu üle anda selle aasta jooksul. Füüsiliselt jääb kogu küll muuseumi ruumidesse Pikka majja, kuna raamatu­kogul pole ruumi, kuid raamatukogu komplekteerijad teevad teadus­raamatukogu inventuuri, vaatavad, mis seal üldse on ja mida üle võtta. Veevo meelest on ka muuseumi teavikud muuseumimajas paremini hoitud kui avatud raamatukogus. See-eest saab linnaraamatukogu teha muuseumi raamatukogu nähtavaks oma teadusosakonnana. “See nimetus mulle endale väga meeldib, et meil on nüüd ka teadusosakond,” märkis Veevo. “Loodan, et selle kogu ühendamisega meie koostöö muuseumiga süveneb ja saame teha ühisprojekte.”

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...