Connect with us

Uudised

Raamatukogu ja muuseum sõlmisid koostööleppe

150aastaseks saanud Kärdla linnaraamatu­kogu ja järgmisel aastal 55. tegevus­aastat tähistav Hiiumaa muuseum sõlmisid koostööleppe, et noorem organisatsioon vanema kärmetele arengutele järgi jõuaks.
Kärdla Keskväljakul kõneldes ütles SA Hiiumaa Muuseumid juhataja Toomas Kokovkin, et muuseumi väike raamatu­kogu, mis asub Kärdlas nn Pikas majas, on ajast maha jäänud. Eriti võrreldes arengutega, mis ette näidata Kärdla linnaraamatukogul.
Kahel organisatsioonil on nüüd kavas ühendada jõud ja andmebaasid, et teadusliku kirjanduse kasutajad saaksid leida seda linnaraamatukogu kaudu. “Ühinedes ja koostöölepet sõlmides parandame oma kogu nähtavust ja võimalusi inimestel meie raamatukogu kasutada,” ütles Kokovkin.
12. mail 2021 Kärdla kesk­väljakul allkirjastatud koostöölepe näeb ette, et osapooled alustavad koostööd muuseumi raamatukogu üleandmiseks linnaraamatukogule. Füüsiliselt jääb kogu küll muuseumi, kuid selles leiduvale varandusele pääseb nüüd ligi raamatukogu kaasaegsete elektrooniliste andmebaaside kaudu.
Seitse aastat linnaraamatukogu juhtinud Annely Veevo rääkis, et selline koostööplaan olevat ka kunagi varem õhus olnud, kuid siis jäi see millegipärast pooleli. “Ma ei tea, võib- olla oli aeg selline, aga nüüd on meil uus sajand ja ilmselt on nüüd see soodus aeg, mil me selle päriselt teemegi ära,” rääkis Veevo.
Eesmärgiks on teadus­raamatukogu üle anda selle aasta jooksul. Füüsiliselt jääb kogu küll muuseumi ruumidesse Pikka majja, kuna raamatu­kogul pole ruumi, kuid raamatukogu komplekteerijad teevad teadus­raamatukogu inventuuri, vaatavad, mis seal üldse on ja mida üle võtta. Veevo meelest on ka muuseumi teavikud muuseumimajas paremini hoitud kui avatud raamatukogus. See-eest saab linnaraamatukogu teha muuseumi raamatukogu nähtavaks oma teadusosakonnana. “See nimetus mulle endale väga meeldib, et meil on nüüd ka teadusosakond,” märkis Veevo. “Loodan, et selle kogu ühendamisega meie koostöö muuseumiga süveneb ja saame teha ühisprojekte.”

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...