Connect with us

Uudised

Sadama lillekastidesse vikerkaared

LAURA JÄÄGER
Sel nädalal sõlmis Hiiumaa ametikool Kärdla osavallaga koostööleppe – esimese tööna täidavad teise kursuse linna­aedniku õpilased Kärdla sadama lille­kastid vikerkaare­värviliste suvelilledega.
Ametikooli linnaaianduse juhtõpetaja Lylian Meister ütles, et sadama lillekastide kujundamine annab õpilastele võimaluse näidata oma oskusi nii taimede valikul, ettekasvatamisel kui ka istutamisel ja hooldamisel.
“Meil on väga hea meel, et Kärdla sadama haljastusele soovitakse veel rohkem tähele­panu pöörata, et sadam oleks hubasem ja ilusam,” rõõmustas Meister.
Kärdla osavald ja Hiiumaa ametikool sõlmisid koostöökokkuleppe osavallas asuvate haljasalade planeerimiseks, rajamiseks, kujundamiseks ja hooldamiseks.
Koostöö eesmärgiks on vahetada kogemusi ja ideid, anda Hiiumaa ametikooli õppijatele praktikavõimalusi ja siduda neid tihedamalt saare eluga, aidates samal ajal Kärdla osavallas asuvaid haljasalasid kaunimaks muuta.
“Edasine koostöö hakkab välja nägema nii, et sügisel planeerime koos osavallaga, millised haljasalad vajavad meie õppijate abi ja võimalusel kavandame õpilaste praktilised tööd nendel objektidel,” lisas Meister.
Koostööd tehtud varemgi
Tegelikult ei ole ametikooli ja valla koostöö uus ja ainult Kärdla keskne. Näiteks on maastikuehituse õpilaste istutatud elupuuhekk Käina elamuskeskuse Tuuletorn juures. Linnaaedniku eriala õpilased aga hooldasid Putkastes asuva Samaaria hooldekodu viljapuid.
Koostöös osavallaga soovib ametikool oma töid ja tegemisi nüüd paremini ja süsteemsemalt planeerida, et saare rohelise keskkonna edendamisele kaasa aidata.
Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann kinnitas, et koostööd ametikooli õpilastega on tehtud juba tükk aega, kuid seni on see piirdunud pigem õpilaste individuaalsete praktikavõimaluste loomisega.
“Eelmisel aastal arutasime osavallakogus, kuidas saaksime koostööd laiendada ja tõhusamaks muuta – tekkis mõte luua läbi koostöö­lepingu pisut formaalsem alus, et saaksime ametikooli õpilasi kaasata õppetöö raames toimuvate praktiliste tundide kaudu,” rääkis osavalla­vanem. “Sel viisil tekib õpilastel võimalus rakendada õpitut kooli lähedal ja reaalses elukeskkonnas.”
Koostöösse on kaasatud ametikooli maastikuehitaja, linnaaedniku ja floristi õppekava juhtõpetajad ja õppijad, kuid erialadele mingeid piiranguid seatud pole.
“Samamoodi ei ole me seadnud piiranguid Kärdlas asuvatele praktikaaladele, kus töö reaalselt peale hakkab,” lisas Preimann.
Ametikooli õpilaste praktilised tunnid algavad kevadel ja juba on tekkinud mõned mõtted, mida õpilased teha võiksid, aga need vajavad veel täpsustamist. Näiteks võiksid õpilased kärpida ja uuendada Pargi 3 kinnistule kerkiva erihooldekodu kõrval kasvavaid vanu viljapuid.
“Kuludest rääkides on põhimõte, et Kärdla osavalla poolt on vajadusel tööriistad ja vajaminev materjal,” märkis Lauri Preimann. Kulud sõltuvad konkreetse töö sisust ja asukohast ning lepitakse eraldi enne tööde algust kokku.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...