Connect with us

Uudised

Prantslased loodavad koostööd jätkata

Stéphane Gillet
2013. aasta kevadel hiidlaste alustatu sai sel kevadel ilusa järje – 28. aprillil avati Prantsusmaal, Neuville-sur-Saône’is Eesti kunstniku Ahto Elleri maalide näitus.
Kaks aastat tagasi algasid suvehiidlase Marina Peicaud eestvõttel hiidlastel kontaktid Lyoni-lähedase Neuville-sur-Saône noorte kunsti- ja loomekeskusega. Prantsusmaale toodi Ott Lambingu kunstistuudio õpilaste ning Hiiumaa täiskasvanud fotograafide ja maalikunstnike näitus “Päevasaare tere!”.
Näitusele osaks saanud soe vastuvõtt ja tekkinud head suhted võimaldasid alustatut jätkata.
Äsja avatud Tartu kunstniku Ahto Elleri abstraktsete maalide näitus tekitas rõõmsat huvi. Kohalike elanike sõnul avardab see veelgi nende kultuurilist maailmapilti ja arusaama põhjamaisest elutunnetusest läbi üllatavalt helgete värvide.
Tänavuse näituse avamise käigus meenutati hiidlasi soojalt ja peeti tõsist plaani, kuidas Neuville’i kunstnike töid Hiiumaale tuua.
Avaldati lootust, et Eesti ja Hiiumaa koostöö Neuville-sur-Saône’iga jätkub. Arutati, kuidas teha nii, et Neuville’i kunstistuudio õpilaste tööd ka Hiiumaale jõuaksid. Loodetavasti leitakse sellele hea lahendus ja prantslaste näitus saab peagi teoks.
Igatahes on Hiiumaa endast taaskord tugeva jälje jätnud! Kohalikus ajalehes ilmunud näitust kajastanud artiklis nimetati Hiiumaad Eestimaa suurimaks saareks(!).
Suvehiidlane
INGE ELLER
Néronde, Prantsusmaa

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...