Connect with us

Uudised

Pool miljonit eurot lastele

Viis aastat tagasi alanud heategevusprojekt “Aitan lapsi” on taararaha annetustega kogunud pool miljonit eurot, mille abil on kultuurielamusi pakutud kümnetele tuhandetele lastele.
Hiiumaal on aastate jooksul tehtud 3828 annetust kogusummas 3455 eurot.
Käina kooli õppeala­juhataja Urve Pärnamaa rääkis, et nende õpilased on projekti toel saanud 2013. aastal vaatamas käia Rahvusooper Estonias etendust “Pipi Pikksukk”, 2014. aastal Ugalas “Arabellat” ja mullu Ugalas etendust “Cipollino seiklused”.
Kokku on head inimesed annetanud üle 500 000 korra, mis teeb ühe annetuse keskmiseks summaks 0,99 senti.
Viimase viie ja poole aasta jooksul on SA Aitan Lapsi annetustest kogunenud rahaga saanud rõõmustada ligi 60 000 last, kes on käinud tasuta teatris ja ligi 8000 last, kes on tasuta käinud muuseumides.
“Oleme viie aastaga jõudnud võimsa verstapostini. Selle eest ütleme suured tänusõnad ennekõike kõikidele keskkonnateadlikele inimestele, kes on pidanud võimalikuks ja vajalikuks osa oma taararahast annetada,” tänas SA Aitan Lapsi nõukogu liige Rauno Raal.
Novembris algas uus projekt “Teater lasteaeda”, mille raames annavad teatrid Eesti lasteaedades 120 keskkonnateemalist etendust.
Laste aitamiseks piisab pandipakendi tagastamisest taaraautomaati ja annetusnupu Aitan Lapsi vajutamisest.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...