Connect with us

Uudised

2.a õpilased annetasid Lastefondile

“Heategevusega alustada pole kunagi liiga vara!” Sellise postituse tegi Tartu Ülikooli kliinikumi lastefond sotsiaalmeedias kirjeldades, kuidas Kärdla põhikooli 2.a klassi õpilased korraldasid heategevusliku kontserdi. “Saadud tulu otsustasid vahvad koolijütsid annetada nendele lastele, kellel on seda rohkem vaja, kui neil endil,” seisis postituses. “Väikesed heategijad olid mures, et summa pole kuigi suur, aga nad ei teadnud, et seda hinnalisem ja ilusam on mõte ja tegu! Aitäh!” oldi Tartus väga tänulikud, et fondi arvele laekus 32 eurot haigete laste ravitingimuste parandamiseks.
2.a klassijuhataja Helen Tammeveski rääkis, et mõte heategevuskontsert korraldada on algusest peale olnud õpilaste oma  ja mõte sündis eesti keele tunnis, kus õpiti kuulutuse lugemist ja lapsed esitasid viie­minutilise kontserdi.
Tammeveski ütles, et oli õpilastele vaid toeks, kõik korraldasid õpilased ise. Nad tegid ise kontserdi plakati, piletid ja kava ning suhtlesid muusikaõpetajaga.
“Küsimusele, mida nad teevad piletitest saadud tuluga, vastasid õpilased, et annetavad,” rääkis Tamme­veski. Siis ei teadnud õpilased veel, kellele annetust teha.
Kontserdi külalisteks olid õpilaste vanemad, vana­vanemad ja sõbrad, õpilased lugesid luuletusi, laulsid ja mängisid pilli.
“Peale kontserti uuesti küsides, mida nad saadud tuluga edasi teevad, otsustasid nad annetada selle lastele, kellel seda oleks rohkem vaja,” rääkis klassi­juhataja, kuidas annetus TÜ Kliiniku Lastefondini jõudis.

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...