Connect with us

Uudised

PM: Piloodid nõuavad kohtus Aviesilt palka

Rootsis põlu alla sattunud lennufirma Avies koondas sadakond töötajat, kelle palgaraha loodab ettevõte saada hagiga Rootsi transpordiameti vastu, kirjutab Postimees.
Aasta lõpul vallandatud paarkümmend pilooti pöördus Aviesi vastu kohtusse, et oma endiselt tööandjalt kätte saada mitme kuu maksmata töötasu. Aviesi juhataja Allan Soll ütles Postimehele, et ettevõttel tekkisid suured raskused, kui lepingud Rootsis ette teatamata üles öeldi, ning nad on algatanud Rootsis kaks kohtuasja. Ühe võidetud hanke tühistamise eest ja teise olemasoleva lepingu ennetähtaegse lõpetamise eest.
Rootsi transpordiamet lõpetas eelmisel aasta lõpus lepingud lennufirmaga Avies, mis teenindas kolme lennuliini: Pajala–Luleå, Sveg–Arlanda ja Torsby/Hagfors–Arlanda ega sõlminud lepinguid kahel liinihankel, mis Avies hiljuti võitis Östersund–Umeå ja Sveg–Arlanda liinidel.
Amet põhjendas lepingu üles ütlemist sellega, et Aviesi töös on tugevaid puudujääke ning lennufirma ei suuda tagada kvaliteetset ja ohutut lennuteenust.
Eestis teenindab Avies Tallinn–Kärdla ja Tallinn–Kuressaare lennuliine ning on eelnimetatud asjaolude tõttu kõrgendatud tähelepanu all ka Eesti lennuametis.
ASi Avies omanikud on ettevõtte juhi Allan Solli tütred ja ettevõtja Priit Piilmann, kes Postimehele ütles, et ettevõtte olukord on keeruline, kuid et ta usub, et juhataja toob firma raskustest välja.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...