Jälgi meid

UUDISED

PM: Piloodid nõuavad kohtus Aviesilt palka

Rootsis põlu alla sattunud lennufirma Avies koondas sadakond töötajat, kelle palgaraha loodab ettevõte saada hagiga Rootsi transpordiameti vastu, kirjutab Postimees.
Aasta lõpul vallandatud paarkümmend pilooti pöördus Aviesi vastu kohtusse, et oma endiselt tööandjalt kätte saada mitme kuu maksmata töötasu. Aviesi juhataja Allan Soll ütles Postimehele, et ettevõttel tekkisid suured raskused, kui lepingud Rootsis ette teatamata üles öeldi, ning nad on algatanud Rootsis kaks kohtuasja. Ühe võidetud hanke tühistamise eest ja teise olemasoleva lepingu ennetähtaegse lõpetamise eest.
Rootsi transpordiamet lõpetas eelmisel aasta lõpus lepingud lennufirmaga Avies, mis teenindas kolme lennuliini: Pajala–Luleå, Sveg–Arlanda ja Torsby/Hagfors–Arlanda ega sõlminud lepinguid kahel liinihankel, mis Avies hiljuti võitis Östersund–Umeå ja Sveg–Arlanda liinidel.
Amet põhjendas lepingu üles ütlemist sellega, et Aviesi töös on tugevaid puudujääke ning lennufirma ei suuda tagada kvaliteetset ja ohutut lennuteenust.
Eestis teenindab Avies Tallinn–Kärdla ja Tallinn–Kuressaare lennuliine ning on eelnimetatud asjaolude tõttu kõrgendatud tähelepanu all ka Eesti lennuametis.
ASi Avies omanikud on ettevõtte juhi Allan Solli tütred ja ettevõtja Priit Piilmann, kes Postimehele ütles, et ettevõtte olukord on keeruline, kuid et ta usub, et juhataja toob firma raskustest välja.

Veel lugemist:

UUDISED

Juunist pankrotis lennufirma Avies võlausaldajad nõustusid firma tervendamiskavaga ja otsustasid 8 miljonilise võlakoormaga ettevõtte tegevust praegu mitte lõpetada. 15. juulil kogunesid Harju maakohtus üldkoosolekule...