Connect with us

Uudised

“Pealtnägija”: Avies tulnuks rajalt maha võtta juba ammu

Kolmapäevasest ERR saatest “Pealtnägija” selgus, et riik rikkus pankrotistunud Aviesi tegevuse lubamisega seadust.
1. aprillil teatati saartega ühendust pidanud Aviesi lennusertifikaadi peatamisest. Seaduse järgi oleks riik pidanud pankrotistunud Aviesi tegevuse katkestama juba ettevõtte pankroti väljakuulutamisel mullu juunis, aga ometi seda ei teinud.
Nimelt ütlevad Euroopa määrused, et lennufirma juhid ei tohi olla pankrotivõlglased. See tähendab, et pankrotis firma ei tohi lennata. Avies aga on pankrotis eelmise aasta jaanipäevast.
“Kui Rootsis läheks lennufirma pankrotti,võtaks lennuamet neilt tegevusloa kohe ja lõplikult ära. Majandusraskustes lennufirmat ei peeta turvaliseks, ütles Rootsi pilootide ühenduse esimees Martin Lindgren “Pealtnägijale”.
Lennufirmade ärilist tervist peab jälgima majandusministeerium. Majandus- ja taristuministri Kristen Michali vastus “Pealtnägija” ajakirjanikule oli, et ilmselt ei olnud pankrotti selleks hetkeks välja kuulutatud ja võlausaldajad eeldasid ettevõtte tervenemist. “Pealtnägija” vahendas ka ministeeriumi hilisemat kirjalikku seisukoha, milles öeldakse, et kuna pankrotivõlgnik tähendab antud kontekstis füüsilist isikut ehk eraisikut, siis kõik on okei kuna pankrotis on ettevõte Avies, aga mitte selle endine juht ja omanik Allan Soll. “Kui Michal ütleb, et Soll isikuna ei olnud probleem, siis lennuamet käsitleb asja erinevalt ning nende jaoks oli just Soll probleem – ta vahetati tegevjuhi kohalt välja kaks kuud pärast pankrotti,” sedastas ajakirjanik Anna Gavronski.
Maasekretär Piret Sedrik ütles Hiiu Lehele, et uue hanke materjalid on välja võtnud 12 firmat. Peagi selgub, kui paljud neist tähtajaks, 2. maiks pakkumise teevad.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...