Connect with us

Transport

Aviesi väljumised täpsemad, reisijaid rohkem

Kolmel lennuliinil, mida Avies käitab, on paranenud lendude väljumise täpsus ja kasvanud reisijate arv.
Väljasaadetud pressiteates on kirjas, et Tallinna–Kärdla–Tallinna lennuliinil lendas märtsis 402 ja aprillis 541 reisijat. Võrreldes eelmise aastaga on reisijate arv sel liinil samaks jäänud. See-eest on lendude väljumisajad olnud täpsemad: õigel ajal väljus 96 protsenti lendudest ja enamik hilinemisest olid seotud ilmaga.
Maasekretär Piret Sedrik lisas, et maist hakkab reisijate arv tavapäraselt ülespoole minema. Sedrik ütles ka, et Hiiu maavalitsus on praegu teenusepakkujaga rahul. Näiteks aprillikuus tellitud 52 reisist toimus 50, kaks jäi ära ilma tõttu. “Seega kaua aega muret tekitanud tehnilisi probleeme polnud ühtegi. Üks hilinemine oli ja see ka ilma tõttu,” ütles Sedrik.
“Ka tööpäeva hommikuste väljumiste varasem kellaaeg on mõistvat suhtumist leidnud, kuna sellega on kaasnenud kindlustunne õigeks ajaks kohale jõuda,” lisas ta.
Veel ühe plussina märkis Sedrik, et aasta lõpuni toimuvad lennureisid iga päev, aasta alguses ja mullu ei olnud osadel nädalapäevadel lende mitme kuu jooksul.
Tallinna–Kärdla–Tallinna liinil lennatakse 12 korda nädalas. Sedrik juhtis tähelepanu, et Hiiumaa liinil on mitmeid sooduspiletite võimalusi, nt vanuse tõttu saatjat vajava lapsega koos reisival lapsevanemal on pilet 50 protsenti soodsam jne. “Loodame väga, et hiidlased ja meie külalised järjest enam avastavad ja kasutavad seda ülikiiret võimalust pealinna või Hiiumaale liikumiseks,” ütles Sedrik.
Saarlased lendavad rohkem
ASi Avies müügijuht Marko Pleiats ütles, et lennufirma on võtnud eesmärgiks mullust tulemust tänavu parandada ehk kasvatada reisijate arvu.
Eeldusi selleks on, kuna Tallinna–Kuressaare–Tallinna lennuliinil on reisijate arv oluliselt kasvanud. Võrreldes mullusega suurenes reisijate arv märtsis 267 võrra ja aprillis 145 reisija võrra. Kokku lendas tänavu märtsis sel liinil 940 ja aprillis 932 reisijat.
Kuressaare liinil lennatakse 11 korda nädalas, see on kahe lennu võrra rohkem kui mullu. Sõiduplaani on lisatud teisipäeva hommikul ja õhtul väljuv lend.
Ka sel liinil on sõiduplaanist kinni pidamine paranenud – õigel ajal väljus 95 protsenti lendudest. Pleiats teatas, et Avies on võtnud eesmärgiks ületada Tallinna–Kuressaare–Tallinna lennuliinil tänavu maagiline 10 000 reisija piir. “Sellist tulemust ei ole Aviesi ajaloos sellel liinil varem saavutatud,” märkis Pleiats.
Samuti jätkab Avies lendudega Tallinna–Stockholmi–Tallinna liinil neli korda nädalas, piletihind algab 62 eurost. Ka sellel liinil on reisijate arv kasvanud ning 94 protsenti lendudest väljus õigel ajal.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...