Connect with us

Juhtkiri

Otsusta ise!

Äsja lõppes rahvaküsitlus Kärdla linna ja Kõrgessaare valla ühinemiseks. Kolme päeva jooksul andis oma nõusoleku või vastuhääle kuus protsenti Kärdla elanikest.
Tavapäraselt on omavalitsuse valimistel osalejate protsent Hiiumaal olnud ikka üle 50. Kas siis linna ja valla ühinemine ei puudutagi linnaelanikke? Või oli see sõnum volikogule – tehke, mida tahate?
Võib ju arvata, et ühinemisega midagi ei muutu, aga juba õige pea on kohaliku omavalitsuse valimised. Kui sama ükskõikselt suhtutakse ka sellesse otsustamiskohta, võib juhtuda nii nagu juhtus Türil. Seda, mis seal juhtus, saab lugeda Hiiu Lehe arvamusküljel.
Kui otsuseid tehakse ja võimule saadakse väga nappide häältega, kahjustab see nii otsuste kui volikogude legitiimsust, aga ka kvaliteeti, sest ka väga väikese häälte arvuga on võimalik võimule ja otsustama pääseda.
Tarkade ja tublide inimeste jõudmise meie kogukonna elu juhtimispuldi juurde tagab rohkearvuline valijate osalus. Üksikisik võib ju toetada ka talle muidu meelepärast, aga tagurliku mõtte- ja teguviisiga kandidaati, aga kui otsustajaid on palju, silutakse nurgad ehk välistatakse eriti äärmuslikud võimalused.
Rahvas on tegelikult tark, aga kui ta oma arvamust ei avalda, saavadki võimule need, kes sinna just alati mitte kõige paremini ei passi.
Ehk nagu ütleb klassik “Kes poliitika vastu huvi ei tunne, riskib sellega, et teda valitsevad hullud”.

9. aprill 2013

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...