Connect with us

Juhtkiri

Õlg alla!

Tänases lehes on jälle mitu head näidet sellest, kuidas inimesed panevad õla alla kohas, kus näevad tegemata tööd.
Tarmo Kõuts ja Ülo Vooglaid tegid üleskutse iseseisva piirivalve taastamiseks ja algatasid internetis allkirjade kogumise.
Piirivalve eruohvitser Mart Savioja märkas, et sugugi kõik, kes oma riigi turvalisuse pärast mures, ei saa internetis anda allkirja algatuse toetuseks.
Kõpu ja Kõrgessaare kandi mehed on oma südameasjaks võtnud päästjatöö pärast seda kui riiklik Kõrgessaare komando uksed sulges. Tänavu tuli neile tehtu eest ka esimene suurem tunnustus. Ja see võttis meeste näo naerule – olime tublid ja meid märgati!
Meil kõigil on võimalus lähiajal anda oma panus vabatahtlikuna. Nii kutsub Putkaste turvakodu juhataja Ingrid Purge novembri viimasel nädalal vabatahtlikke appi küttepuid tegema, Suureranna küla elanik Ilme Treisalt Kiduspe kabeli ümbrust hooldama.
Tublit tegijat tuleb ka kiita ja sedagi on lihtne teha – ainult esita kandidaat ja oota, kas sinu kandidaati seekord märgatakse. Tihti märgataksegi. Kui ei esita, siis muidugi mitte.
Kahju on sellest, et kardetavasti tänavu Hiiumaal kedagi kodanikupäeva aumärgi saajaks ei esitatudki. Vähemalt Hiiu maavalitsusele ei olnud tähtajaks laekunud ühegi kandidaadi nime. Aga ei saa ju olla nii, et meil tublisid inimesi pole – ikka on. Ärgem ainult võtkem vabatahtlike panust kui midagi iseenesestmõistetavat – ka kõige tagasihoidlikum tegija tahab, et tema tööd märgataks.
Reedel, 28. novembril tunnustatakse Hiiumaa muuseumi Pikas majas meie oma tublisid vabatahtlikke ja sinna võiks neid tänama minna ka kaaslased ja kogukonna liikmed.
Suur üleeestiline pidu on 7. detsembril Türil, kus kuulutatakse välja Eesti aasta vabatahtlik, kelleks  tänavu on väidetavalt hiidlane.

18. november 2014

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku