Connect with us

Uudised

Ohvriabitöötaja õpetas ära tundma vägivaldset suhet

Sigrid Leigri
Teisipäeval, rahvusvahelisel sotsiaaltöö päeval korraldas Hiiumaa ohvriabitöötaja Kirsti Pihlamägi koostöös Lääne­maa naiste tugi­keskusega lähisuhte­vägivalla teemalise koolituse.
Koolituse viis läbi naiste tugikeskuse psühhoterapeut Mirjam Püvi, kellel on peaaegu viie aasta pikkune kogemus just lähisuhtevägivalla tagajärgedega töötamisel.
Püvi kirjeldas, kuidas toimib vägivaldne suhe ja kuidas tunda ära nii vägivallatsejat kui ka ohvrit.  “Lähisuhte­vägivalda on vahel väga raske ära tunda – eriti, kui tegemist on vaimse vägivallaga,” rääkis Püvi. Ta selgitas, et lähisuhtevägivald ei ole vaid mehe ja naise vaheline nähtus, vaid võib toimuda ükskõik millise lähisuhtevormi korral. Ehkki kõige sagedamini esineb lähisuhtevägivalla vorm, kus mees kasutab vägivalda naissoost pereliikme, eelkõige oma abikaasa või elukaaslase vastu, ei pruugi vägivallatseja alati olla mees.
Püvi kirjeldas ka erinevaid kohtupraktikaid ning seadusest tulenevaid kitsaskohti, millega sellistes olukordades tuleb silmitsi seista.
Hiiumaa ohvriabitöötaja Kirsti Pihlamägi ütles, et koolitusel on tähtis roll vägivallavastase tugivõrgustiku teavitamisel: “Seda on vaja, et spetsialistid tunneks ära, kui peres on lähisuhtevägivallaga probleeme.”
Koolitusest võttis osa ligi 30 spetsialisti, sotsiaaltöötajaid, lastekaitsespetsialiste, kooliõpetajaid, tugispetsialiste ja korrakaitsjaid.

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...