Connect with us

Uudised

Noorkotkaste ja kodutütarde read täienesid

erakogu
Kõpus peetud suvelaagris liitus noorteorganisatsiooniga 15 õpilast.
Maikuu viimasel nädalavahetusel osalesid Hiiumaa algklasside õpilased nooremate,7–12aastaste kodutütarde (KT) ja noorkotkaste (NK) suvelaagris, mis sel aastal toimus Kõpu internaatkoolis. Kui buss kooliõue sisse pööras, läbis bussi kahin ja kõlasid hüüatused: “Oh, kui ilus siin on!”. Ja ilus on kool ning selle ümbrus tõesti, ka tingimused nii laste majutamiseks, toitlustamiseks, õppetegevuseks kui luuremänguks olid väga head.
Laagri avamiseks rivistusid lipuplatsile Palade, Emmaste, Lauka, Käina ja Kärdla rühmad, kokku 51 last, lisaks juhendajad ja vanemad abilised.
Lastel seisis ees 24 tundi sisukat laagrielu, mille kestel õpiti tundma organisatsiooni põhitõdesid, sümboolikat, vormi kandmist, pidulikku tervitust ja algteadmisi orienteerumisest. Veelgi olulisem, et paljud lapsed said päris esimese kogemuse sellest, kuidas ilma ema-isa abita oma asju alles ja korras hoida, kuidas kaaslastele hea sõber olla või raskes olukorras hakkama saada.
Ägedamad sportlikud tegevused olid hilisõhtune luurekas, mille korraldas Anu Saue koos noortejuhtidega, ning laagri teisel päeval õpetlik ja visadust proovile panev maastikumäng Rebasemäel.
Kõige olulisem ja pidulikum sündmus leidis aset üsna laagri lõpus noorteinstruktor Ulvi Kark-Jaarma eestvedamisel – organisatsiooni võeti vastu uusi liikmeid.
Kui lapsed olid oma matkariided vahetanud piduliku vormi vastu, muutusid nad ka ise pisut nagu tähtsamateks – selg läks sirgu ning hääled muutusid vaiksemaks, õhus oli tunda rõõmsat ärevust. Pärast pühaliku tõotuse ütlemist said kaheksa tütarlast ja seitse noormeest esimest korda kaelarätid kaela.
Koonduse lõpuks jagati kõigile laagrilistele tänukirju ja imemaitsvat koduküpsetatud kringlit.
Aitäh kõigile tublidele lapsevanematele, kes oma lapsed meie hoolde usaldasid ning mõtte ja teoga meile abiks olid. Aitäh teile, Liia Toom, Svetlana Reinmets ja Annely Heilmann, kes meile andsid peavarju ning energiat maitsva ja küllusliku toiduga. Aitäh, Liina Lindpere, Evely Kullamägi, Kerly Klee ja Hergo Tasuja, kes te nii päeval kui öösel valvasite laste turvalisuse järgi ja olite kõigis tegevustes abiks.
Loodetavasti annavad saadud positiivsed elamused kõigile osalejatele energiat, jõudu ja tahtmist ikka uuesti ja uuesti kokku saada ning koos elamist-olemist õppida.

Krista Leisberg
Emmaste KT ja NK
rühma juht
Ulvi Kark-Jaarma
KT ja NK noorteinstruktor Hiiumaal

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...