Connect with us

Uudised

Noorkotkaste ja kodutütarde read täienesid

erakogu
Kõpus peetud suvelaagris liitus noorteorganisatsiooniga 15 õpilast.
Maikuu viimasel nädalavahetusel osalesid Hiiumaa algklasside õpilased nooremate,7–12aastaste kodutütarde (KT) ja noorkotkaste (NK) suvelaagris, mis sel aastal toimus Kõpu internaatkoolis. Kui buss kooliõue sisse pööras, läbis bussi kahin ja kõlasid hüüatused: “Oh, kui ilus siin on!”. Ja ilus on kool ning selle ümbrus tõesti, ka tingimused nii laste majutamiseks, toitlustamiseks, õppetegevuseks kui luuremänguks olid väga head.
Laagri avamiseks rivistusid lipuplatsile Palade, Emmaste, Lauka, Käina ja Kärdla rühmad, kokku 51 last, lisaks juhendajad ja vanemad abilised.
Lastel seisis ees 24 tundi sisukat laagrielu, mille kestel õpiti tundma organisatsiooni põhitõdesid, sümboolikat, vormi kandmist, pidulikku tervitust ja algteadmisi orienteerumisest. Veelgi olulisem, et paljud lapsed said päris esimese kogemuse sellest, kuidas ilma ema-isa abita oma asju alles ja korras hoida, kuidas kaaslastele hea sõber olla või raskes olukorras hakkama saada.
Ägedamad sportlikud tegevused olid hilisõhtune luurekas, mille korraldas Anu Saue koos noortejuhtidega, ning laagri teisel päeval õpetlik ja visadust proovile panev maastikumäng Rebasemäel.
Kõige olulisem ja pidulikum sündmus leidis aset üsna laagri lõpus noorteinstruktor Ulvi Kark-Jaarma eestvedamisel – organisatsiooni võeti vastu uusi liikmeid.
Kui lapsed olid oma matkariided vahetanud piduliku vormi vastu, muutusid nad ka ise pisut nagu tähtsamateks – selg läks sirgu ning hääled muutusid vaiksemaks, õhus oli tunda rõõmsat ärevust. Pärast pühaliku tõotuse ütlemist said kaheksa tütarlast ja seitse noormeest esimest korda kaelarätid kaela.
Koonduse lõpuks jagati kõigile laagrilistele tänukirju ja imemaitsvat koduküpsetatud kringlit.
Aitäh kõigile tublidele lapsevanematele, kes oma lapsed meie hoolde usaldasid ning mõtte ja teoga meile abiks olid. Aitäh teile, Liia Toom, Svetlana Reinmets ja Annely Heilmann, kes meile andsid peavarju ning energiat maitsva ja küllusliku toiduga. Aitäh, Liina Lindpere, Evely Kullamägi, Kerly Klee ja Hergo Tasuja, kes te nii päeval kui öösel valvasite laste turvalisuse järgi ja olite kõigis tegevustes abiks.
Loodetavasti annavad saadud positiivsed elamused kõigile osalejatele energiat, jõudu ja tahtmist ikka uuesti ja uuesti kokku saada ning koos elamist-olemist õppida.

Krista Leisberg
Emmaste KT ja NK
rühma juht
Ulvi Kark-Jaarma
KT ja NK noorteinstruktor Hiiumaal

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...