Connect with us

Uudised

Esimene laager innustab jätkama

MARKUS SEIN
Talvisel koolivaheajal said noored kotkad ja kodutütred proovida enda võimeid ja oskusi Hiiumaal rännak-laagris Kotkatorm, millega noored korraldajad soovivad jätkata.
Neljapäevast reedeni ränkasid – nagu hiidlased ütlevad – üle Eesti kohale tulnud noored neljastes võistkondades Männamaalt Kuriste, Leisu ja Tohvri kaudu Emmaste vaba aja keskusesse. Öösel oli peatuspunkt Tohvri endise patarei juures.
Rännak-laager Kotkatorm oli Hiiumaa noorkotkaste Kaur Pranno ja Joosep Grahvi endi välja mõeldud ja läbi viidud. Emmaste noorkotkas Kaur Pranno rääkis, et talle meeldib õues rassimine ja ekstreemsus. Pärast võistlust ütles ta, et nüüd on kergendus, sest kogu see madin on möödas: “Kartsin, et juhtub mõni õnnetus või midagi läheb täiesti valesti.” Samas üllatas ja rõõmustas teda hea koostöö Sakala maleva noortega, kes retkel vastutegevust korraldasid.
Ise soovis Pranno olla rajal, kus ta enda võimete-oskuste järgi oli paika pannud raja kontrollpunktid. Ilmselt olid need liiga rasked, sest paljud katkestasid. Kontrollpunkte oli kuus ja igas tuli täita mingi ülesanne. Näiteks tuli tunda Hiiumaad, teada mõistatusi ja murrakut, luua traatside ja edastada teade, mängida mängu “Maa on laava” ja läbida takistusrada.
Kõige raskem kontrollpunkt oli ilmselt Tohvril laagris, kus Pranno korraldas puhkajatele mitu häiret. “Seal oli tarvis ka kõige rohkem teadmisi ja oskusi mängu panna,” ütles ta. Näiteks pidid võistlejad kaitsma oma puhkekohta ja vaatama, et keegi ligi ei hiiliks. Pranno käis ja hiilis ise ümber magajate, et näha, kas teda püütakse kinni, kui ta kusagil läheduses liigub.
Pranno lisas, et kuigi rännak-laagri korraldamine oli ränk katsumus nagu ka rännaku läbitegemine, korraldavad nad selle järgmisel aastal kindlasti uuesti. “Aitäh osalejaile!” tänas ta kõiki, kes väljakutset ei peljanud.
Rännak võimete piiril
Tänapäeva vähe liikuvate “nutilaste” jaoks oli retke teekond küllalt raske, see­pärast oli ka rajal katkestajaid üksjagu. Kaitseliidu Hiiumaa noortejuht Merje Reismaa nentis, et kõik need, kes finišisse jõudsid, ongi võitjad. “See oli ränk ettevõtmine nii korraldajaile kui võistlejaile ja esines ka vigu, aga hea, et noormehed sellise asja siiski ette võtsid – neil silm särab ja tahavad ettevõtmisega jätkata!” kommenteeris Reismaa.
Hiiumaad esindasid rännak-laagris kodutütred Carolyn Roos, Riin Padu, Maileli Lepa ja Kätlin Mast.
“Lõpp oli nii ränk, et vastutegevuse eest ei jõudnud nad ka enam ära joosta ja kaotasid oma väärtuslikke punkte,” vahendas Reismaa nende kogemust. Tüdrukutel oli eesmärk retk lõpuni läbi käia ja seda nad ka tegid.
Hiidlastest noormeeste võistkonda seekord ei olnudki välja panna. Küll aga oli seiklushimulisi võistlejaid Harju, Sakala, Põlva ja Tallinna malevast.
Esikoht Kodutütarde arvestuses läks Tallinna võistkonnale Athena, teised olid Sakala ringkonna kodutütred ja kolmas oli võistkond Väikesed Hiidlased.
Noorte Kotkaste arvestuses läks esikoht võistkonnale A4 Harju malevast, teised olid Sookotkad Sakala malevast ja kolmandad Põlva noor­kotkad.
Rännak-laagri Kotkatorm eesmärgiks oli ühendada erinevad jõustruktuurid, arendada noorte meeskonnatöö oskusi, testida võistlejate füüsilist ja vaimset vastupidavust ning tugevdada olemasolevaid ning luua uusi sõprussidemeid malevate vahel.

HELJA KAPTEIN

Kodutütarde arvestus
I koht Athena (KT Tallinna ringkond)
II koht Naised Tulid Köögist Välja (KT Sakala ringkond)
III koht Väikesed Hiidlased (KT Lääne ringkond)
Noorte kotkaste arvestus
I koht A4 (NK Harju malev)
II koht Sookotkad (NK Sakala malev)
III koht Põlva NK (NK Põlva malev)

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu