Connect with us

Uudised

Minister Tiidus allkirjastab muuseumi sihtasutuse otsuse

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kultuuriminister Urve Tiidus on laupäeval Hiiumaal, et allkirjastada protokoll SA Hiiumaa Muuseumid asutamiseks ja avada Kärdla kohvikutepäeva.
Laupäeval, 2. augustil allkirjastavad kultuuriminister Urve Tiidus ning Emmaste, Hiiu ja Käina vallavanemad ühiste kavatsuste protokolli SA Hiiumaa Muuseumid asutamiseks. See on jätk juunis vallavolikogudes tehtud otsusele, et omavalitsused osalevad seni riigimuuseumina toiminud Hiiumaa muuseumi sihtasutuseks muutmise protsessis.
Hiiumaa omavalitsuste liidu esimees Üllar Padari ütles, et kui riik on võtnud suuna oma asutuste sihtasutusteks ümberkorraldamiseks, on omavalitsustel valida, kas teha koostööd või lüüa peoga. “Kui peoga lüüa, siis ei ole pärast seda enam kuskil nutta, et riik tegi siin valesti ja seal oleks pidanud nii tegema,” nentis Padari, kelle sõnul lähenesid omavalitsused muudatusele pragmaatiliselt. “Kui riik pakkus omavalitsustele võimaluse kaasa rääkida, siis tuleb kaasa rääkida.”
Ainsana otsustas loobuda sihtasutuses osalemisest Pühalepa vallavolikogu. Vallavanem Ants Orav selgitas lehele, et loodava sihtasutuse varade hulka kuuluvatest objektidest ükski ei asu Pühalepa valla territooriumil. Samas lisas ta, et sihtasutuse loomisel mitteosalemine ei tähenda seda, et vald koostöös koos teiste omavalitsustega ei finantseeriks edaspidi oma eelarvest loodava sihtasutuse ülehiiumaalisi olulisi projekte ja muid ettevõtmisi.
Minister Urve Tiidus külastas Hiiumaad ka tänavu mai alguses kui vaatas üle tulevase sihtasutuse ruumid. Tol korral loetles ta sihtasutuse loomise plussidena loodavat muuseuminõukogu, paremaid võimalusi muuseumi eelarve kujundamiseks ning võimalust tulusid üle kanda järgmisesse aastasse.
“Ei tohiks unustada, et sihtasutuse oluliseks asutajaks oli, on ja jääb riik, kes võtab asutamisega seoses endale samasugused rahastamiskohustused nagu need on olnud siiamaani,” ütles Tiidus toona lehele.
Sihtasutusele otsitakse juhti
Sihtasutuse juhi leidmiseks on juba välja kuulutatud avalik konkurss. Kandidaadilt nõutakse kõrgharidust, juhtimiskogemust, valdkonna tundmist, head suhtlemis-ja algatusoskust ning eesti ja inglise või saksa keele oskust.
Sooviavalduste esitamise tähtaeg on 22. august ja uue asutuse juht asub tööle 1. oktoobril.
Tänavu sügisel Hiiumaa muuseumi õigusjärglasena tööd alustav sihtasutus kogub, säilitab ja vahendab Hiiumaa kultuuripärandit ning tegutseb Hiiumaa kultuuri-, haridus- ja turismi-alase konkurentsivõime tugevdamise nimel.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...