Connect with us

Uudised

Ilutulestikku asendab valgusetendus

Valla avalike suhete osakonna juhataja Liina Siniveer ütles, et ka ühegi osavalla keskuses vald sel aastal ilutulestikku ei korralda. Ühest küljest, püüdes vältida rahvakogunemisi, teisalt tehes keskkonnasõbralikke valikuid.
Kärdlas toimub aasta­vahetusel ilutulestiku asemel muusika-, tantsu- ja valgusetendus. Etendus algab reedel, 31. detsembril kell 19 ja kestab kuni kella 20.30ni Kärdla keskväljakul. Näha saab valgusetendust OÜlt Helikast, tantsib idamaise tantsu trupp Sukar ja kõlab muusika DJ Ivar-Martin Voolaiult.
Hiiumaa vallavanem Hergo Tasuja ütles, et ilu­tulestikust loobudes vähendame müra- ja õhureostust ning säästame loomi: “Hiiumaa on keskkonnasõbralik omavalitsus – soovime käituda keskkonnateadlikult ja leida meie enda poolt kõrgelt väärtustatud loodus­keskkonna hoidmiseks seda kahjustavatele tegevustele alternatiive.”
Ettevõtjaid, kes on valmis valla algatust toetama, kutsutakse valgusetendust toetama. Lähema teabe leiab valla veebilehelt.

HIIU LEHT

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Galerii

Laupäeval tulid lauljad ja linnarahvas kokku tähistamaks tütarlastekoori ja poistekoori sünnipäeva.