Jälgi meid

UUDISED

Loomuse valimiskompass aitab leida loomasõbraliku kandidaadi

MTÜ Loomus
Sel nädalal toimuvatel kohalikel valimistel aitab otsust, kelle poolt hääletada, teha loomade eestkoste organisatsiooni Loomus koostatud valimiskompass. Sellest leiab ka 20 Hiiumaa kandidaadi vastused loomade ja loomasõbraliku tarbimisega seotud teemadel.
Loomus tuli oma valimiskompassiga välja möödunud kuu lõpus ning sellest leiab kandidaatide vastused kolmele küsimusele, mis puudutavad ilutulestikku, loomade varjupaiku ning vegantoidu kättesaadavust haridusasutustes.
Küsimusele “Kas kohalik omavalitsus peaks kutsuma eraisikuid üles mitte korraldama ilutulestikku aasta­vahetusel, pidades silmas loomade heaolu?” on toetavalt vastanud 14 kandidaati, 4 on jäänud neutraalsele seisukohale ja  üks on sellele vastu. Mitmed kandidaadid on välja toonud, et ilutulestik hirmutab loomi, kuid teemat tuleks vaadata ka laiemalt.
Määruse “Hulkuvate loomade püüdmise, pidamise ja nende omaniku kindlakstegemise ning hulkuvate loomade hukkamise kord” järgi peab kohalik omavalitsus korraldama hulkuvate loomade paigutamise varjupaika. Küsimusele “Kas kohalikul omavalitsusel peaks olema koostööleping konkreetse varjupaigaga?” on jaatavalt vastanud pea kõik kandidaadid, vaid kaks neist on jäänud neutraalseks.
14 vastanut leiab, et vegantoit peaks olema kättesaadav haridusasutustes. Neli jäi neutraalseks ja kaks seda mõtet ei toeta.
Eesti Loomakaitse
seltsi juhatuse liikme Geit Karurahu sõnul on hiidlaste vastustes palju positiivset. Ta tõi esile, et enamik vastanutest kutsuks eraisikuid ilutulestikku mitte laskma. “Mõni kandidaat küll leiab, et piisab loomade tuppa toomisest, kuid siinkohal tasub meeles pidada, et ilutulestik ei ole kahjulik vaid lemmikloomadele, vaid ka teistele koduloomadele ja lindudele, metsloomadele,” selgitas Karurahu.
Valimiskompassi veebi­lehel saab kandidaate sorteerida maakondade, ring­kondade ja nimekirjade kaupa. Kandidaadi nimele klikates saab näha nii tema vastust (jah/ei/neutraalne) küsimustele kui ka täpsustavat kommentaari, mille kandidaadid saavad soovi korral jätta. Küsimusi aitasid Loomusel välja töötada Varjupaikade MTÜ, Eesti Loomakaitse selts ja Eesti Vegan selts. Tutvu Loomuse valimiskompassiga siin: loomus.ee/valimiskompass/
Kui kandideerid kohalikel valimistel ning soovid, et ka sinu seisukohad valimiskompassis kajastuksid, võta Loomusega ühendust aadressil annaliisa@loomus.ee ning sulle saadetakse vastav küsimustik.
ANNALIISA POST
MTÜ Loomus

Veel lugemist:

UUDISED

Valla avalike suhete osakonna juhataja Liina Siniveer ütles, et ka ühegi osavalla keskuses vald sel aastal ilutulestikku ei korralda. Ühest küljest, püüdes vältida rahvakogunemisi,...

UUDISED

Kodanikuühendused Eesti Metsa Abiks (EMA) ja Päästame Eesti Metsad (PEM) korraldasid koostööprojektina omavalitsuse volikogu valimistel kandideerijate seas veebiküsitluse, esitades kandidaatidele 13 loodushoidu puudutavat küsimust,...