Connect with us

Uudised

Ljubtšenko valiti aasta parimaks talisurfariks

Eesti purjelaualiit
Aasta lõpp tähendab spordis parimate valimist – valivad nii Eesti olümpiakomitee, alaliidud, kohalikud spordiliidud, omavalitsused. Nii tunnustasid ka Eesti purjelaualiit ja Eesti loheliit läinud nädalavahetusel parimaid suurel galal NO99 teatri kohvikus.
Tõdeti, et möödunud hooaeg oli Eesti surfi jaoks juba 46. ning võistlejaid kõigis distsi­pliinides ligi 400, lisaks oli
23 sportlast väljas rahvus­vahelistel võistlustel.
Tunnustuse sai ka Hiiumaa spordikooli surfitreener Boris Ljubtšenko, kes võitis möödunud hooajal Soomes Lahtis toimunud MMil hõbemedali slaalomis. Eesti Purjelaualiit valis just tänu sellele tulemusele Ljubtšenko aasta talisurfariks.
Oma tulemust kommenteeris ta nii: “Stabiilne tulemus MMil vaatamata erakordselt tugevale konkurentsile, on minu jaoks positiivne märk.” Ljubtšenko ütles, et lõppev aasta tõi talle uued välja­kutsed ja võimalused ning täitis pikaajalise unistuse hakata purjelauatreeningutel järelkasvu koolitama. “Kirsiks tordil on muidugi isaks­saamine,” lisas ta.
Siinkohal väärib märkimist, et Boris Ljubtšenko elukaaslane ja õpilane Liisa Aasma saavutas läinud hooajal talisurfis Eesti meistri tiitli.
Ljubtšenko tegi väga tubli tulemuse ka suvises lainesõidus, kus saavutas Ristnas toimunud võistlusel Fun Wave (harrastajate) arvestuses teise koha.
Oma uue aasta plaanidest ütles ta, et veebruaris on heade toetajate abiga plaanis minna USAsse, kus Winniebago järvel, Wisconsini osariigis, hakatakse võistlema talisurfi maailmameistri tiitlile. Borisil on selleks käimas ka projekt Hooandjas, kus kõikidel spordi­sõpradel on võimalus tema spordivõistlustel osalemiseks anda oma panus.
Tublid on teisedki
Hiiumaa surfiklubi liikmed on olnud varmad võistlustel käima. Näiteks purjelaua­slaalomi Eesti MV-lt tõi Martin
Berkmann masters-vanuseklassis Hiiumaale hõbemedali.
Samuti oli edukas Toomas Pertel, kes harrastajatele mõeldud FUN sarjas tuli masters-vanuseklassis hõbedale ja Fun Wave lainesõidu võistlusel Ljubtšenko järel kolmandaks.
“Tegelikult oli läinud hooaeg meie klubile väga tubli ning saavutasime tiimide arvestuses Tallinna purjelauakooli järel teise koha,” ütles Pertel.
“Meie väike ettevõtmine HiiuSurfShop toetas lisaks Hiiumaa spordikoolile ja Hiiumaal toimunud võistlustele nii võidusõidus kui lainesõidus, ka tervet EMV Slaalomi sarja ning ka tublisid noori sportlasi,” märkis Pertel. “Nii näiteks tuli meie toetusega Tristen Erik Kivi Eesti meistriks nii Slaalomi kui Formula distsipliinides ja osales lisaks MM ja EM tiitlivõistlustele ka maailma kõige teravamal tipptasemel PWA slaalomi sarjas. Samuti oleme nüüd ka Eesti aasta talisurfari Borisi toetaja,” loetles ta. “On, mida meenutada. Isiklikul tasemel jäid paljud asjad kripeldama, aga eks vigadest saab õppida ning järgmisel hooajal paremini teha.”
Hea meel on ka allakirjutanul, et surf spordialana on järjest enam populaarsust kogumas. Sel  kevadel alustas Hiiumaa spordikool treener Boris Ljubtšenko juhendamisel purjelauatreeningutega. Kohe-kohe järgnevad jää­purjelaua sõidu treeningud. Seda kõike Hiiumaa vallavalitsuse toel, kes on meie väga hea koostööpartner koos HiiuSurfShopiga.

Kristi Linkov
Hiiumaa spordikool

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...