Jälgi meid

UUDISED

Maailmameister: Alles võistlustel näed, kuhu võib areneda

Merrild Lebin
Eelmisel nädalal Kärdla sadamas toimunud noorte spordi­kohvikus rääkis oma kogemustest maailma­meister talisurfis Boris
Ljubtšenko. “Võistlustel sa näed nii palju võimalusi, kuidas sõita, näed, kuidas teised sõidavad ja kuhu on võimalus areneda,” oli tema sõnum noortele.
Kiire tähelennu teinud Ljubtšenko alustas talisurfiga alles 2015. aastal ning jõudis möödunud aastal juba maailmameistriks. Sportlasetee algus aga ei olnud nii kiire. “Varem meeldis mulle lihtsalt päev otsa rannas surfata,” rääkis Ljubtšenko, kes ei ole kasvanud välja ühestki spordi­koolist või klubist, vaid on surfispordis iseõppija. Murde­punktiks oli see, kui temalt küsiti, miks sa võistlustel ei käi. See pani mõtlema ja nii otsustaski ta proovida.
Alates esimesest võistlusest oli näha, et hoolimata vähestest oskustest erinevates tehnikates on tal annet ning kohe jõudis ta ka kõrgele kohale. Järgneval kahel maailmameistrivõistlusel tuli ta juba hõbedale ning möödunud aastal teenis kaks kulda USAs toimunud meistrivõistlustelt.
“Usun, et tema kogemus innustab noori ka teistest huvialadest osalema rohkem erinevatel konkurssidel ning võistlustel ja eelkõige mitte selleks, et võita, vaid näha võimalusi arenemiseks,” hindas arenduskeskuse noorte ettevõtluskonsultant Henri Reeder.
Märtsis eriolukorra tõttu edasi lükatud ja nüüd teoks saanud noorte spordi­kohvikusse tuli maailma­meistrit kuulama ja oma spordi­kogemusi jagama kaheksa noort. Mitu neist juba osaleb Boris Ljubtšenko purje­lauatrennis, kuid kohal oli ka auto- ja ratsaspordihuvilisi.
Projekt Hiiumaa Noorte­kohvikud 15+ on ellu kutsutud, et aktiviseerida ja innustada põhikooli lõpuklasside noori ja gümnaasiumiealisi, veidi vanemaid noori aga oma andeid, oskusi ja kogemusi teistega jagama.
Seni on toimunud kolm teemaõhtut, kus on räägitud ettevõtlusest, vaimsest tervisest ja reisikogemustest. Noortekohvikud jätkavad juba augustis ning järgneva poole aasta jooksul on oodata veel kuut kohvikõhtut, kus iga kord on n-ö laual erinev teema.
Projekti “Hiiumaa Noorte­kohvikud 15+” rahastab sihtasutuse Archimedes Noorteagentuur Euroopa Solidaarsus­korpuse programmist “Kohalikud Solidaarsusprojektid”.

Veel lugemist:

UUDISED

Talisurfi Euroopa Meistrivõistlused peeti möödunud nädala­vahetusel Võrtsjärvel, Viljandimaal Vaiblas. EMil osalesid Euroopa parimad võistlejad lohede ja purjelaua kelkude klassis. Kokku 64 talisurfarit kuuest riigist....