Jälgi meid

UUDISED

Ljubtšenko ja Aasma tõid talisurfi MMilt täiskomplekti medaleid

Enda Pärisma
Elukaaslastest sportlased Boris Ljubtšenko ja Liisa Aasma tõid Soomes aset leidnud talisurfi MMilt koju ühe kuld-, ühe hõbe- ja kaks pronksmedalit vaatamata sellele, et mõlemad said jää puudumise tõttu mini­maalselt treenida.
Boris Ljubtšenko võitis Soomes aset leidnud talisurfi MMil “WISSA 2020” maailma­meistritiitli kelkude klassis GPS kiirussõidus, lisaks tuli pronksmedalile nii kursi- kui slaalomsõidus.
Tema elukaaslane Liisa Aasma sõitis end aga slaalomis naiste arvestuses teisele kohale.
Ljubtšenko sõnul oli võistlus tema jaoks alles teine kord sel hooajal jääl olla ja tunne enne starte polnud hea. Slaalomis maksis talle kätte esimese päeva vale uisu valik ning ta jäi hoidma kindlalt kolmandat kohta. Kursisõit toimus aga raugevas tuules ning kõigi esimese päeva kukkumiste kiuste õnnestus tal rebida end neljandalt kohalt kolmandaks.
Lisaks võistles Ljubtšenko uue kelguga, millega pole saanud veel treenida. Seepärast valiski ta slaalomi jaoks vana, kursi- ja kiirussõidus aga uue kelgu. “Tegemist on väga hea ja tugeva kelguga, mis on vägeva kiiruse ning juhitavusega – topeltjää ohtlikes oludes oli 67 kilomeetrit tunnis maksimumkiirus,” kommenteeris maailmameister.
Liisa Aasma ütles, et ka temal polnud enne võistlusi eriti enesekindel tunne: “Kui Boris oli saanud ühel nädalavahetusel treenida võistluskohas, siis mina sain treenida vaid paar-kolm päeva enne võistlust ja jääd enne näinud polnudki sel aastal.”
Treenides tundus Aasmale, et tüdrukutega võistelda on paras pähkel. Tal tekkis isegi väike kõhklus poodiumikoha pärast. “Alustasin viiendast fliidist ja sõitsin end kohe neljandasse ning seejärel kolmandasse. Pärast seda jäingi pendeldama kummalgi slaalomipäeval kolmanda ja neljanda fliidi vahele, mis ei ole iseenesest üldse paha.”
Aasma lisas veel, et tegelikult sai tase esimesel päeval juba üsna selgeks. “Kuigi olen enne võistlusi tavaliselt närvis, siis üsna koheselt võistluse hetkeks olen end kokku võtnud ja üllatan iseennastki – nii ka seekord,” oli ta tulemusega rahul.
Peale MMi ütles Liisa, et tunne on suurepärane, eriti saavutades selliseid tulemusi koos kallimaga. “Samuti on hea tunne, kui treener on kohe jääl võtta… vahetasime isegi kelke sõitude vahel, kuna tema oma libises paremini.”
Boris lisas, et suurim uhkus on olla toeks ja treeneriks Liisale tema esimese MMhõbeda saavutamisel.
Kui Aasma jaoks oli tegemist alles teise võistlusaasta ja esimese WISSA võistluskogemusega, siis Ljubtšenko naasis ka mulluselt MMilt maailmameistri tiitliga. Varasemast kuuluvad tema auhinnakappi hõbemedalid 2017. ja 2018. aasta MMidelt. Nii Soomes kui Venemaal aset leidnud MMidel käis
Liisa mehega kaasas. “Kaasas olles olen silmad lahti hoidnud, kuidas võisteldes asi käib, stardiprotseduurid ja nii edasi…,” selgitas Aasma, kuidas kogemusi lisandub.

Veel lugemist:

UUDISED

Talisurfi Euroopa Meistrivõistlused peeti möödunud nädala­vahetusel Võrtsjärvel, Viljandimaal Vaiblas. EMil osalesid Euroopa parimad võistlejad lohede ja purjelaua kelkude klassis. Kokku 64 talisurfarit kuuest riigist....