Connect with us

Persoon

Kino-Arno sai Regionaalmaasika

Jürgen Randma/ riigikantselei
Arno Kuusk ütles, et tiitleid, au- ja tänukirju on ta Hiiumaa kinomaastikul tehtu eest saanud üksjagu, aga Regionaalmaasikas on niiöelda juba kõrgemal tasemel.
“See oli suur üllatus, ega ma ju ei teadnud, et mind kandidaadiks esitati ja kõige suurem oli üllatus, kui mulle kirjutati, et näed, saad sellise asja,” ütles Arno Kuusk.
Ta tunnistas, et kinoga tegelema hakates hüppas vette täiesti tundmatus kohas: “Mul ei olnud selle valdkonnaga mitte mingisugust seost, ei mingeid teadmisi ega kogemust ja ma ei teadnud, mis sellest üldse välja tuleb. Hakkasin vaikselt katsetama ja vaatama, kuidas läheb, mis töötab ja mis mitte.”
Praeguseks on üle kogu Hiiumaa 20 paika, kus Kino-Arno kino näitamas käinud. Regulaarselt käib ta filme näitamas seitsmes-kaheksas kohas. “Sügistalvisel perioodil on ühed kohad ja suvisel ajal natuke teised,” selgitas ta. Nüüd on tal Kärdla kinosaalis abiks abituriendist assistent ja tänu sellele saab ta ise ränd­kinoga mööda saart ringi sõita.
Arno Kuusk uuris välja, et tema kandidatuuri esitas konkursile Tuuli Tammla ning tänas teda selle eest ka Hiiu Lehe vahendusel.
Arno Kuusk ja tema veetud MTÜ Hiiumaa Kino valiti välja 39 konkursile esitatud kandidaadi seast.
Ratas: Eesti toetub inimestele
Riigihalduse minister Janek Mäggi ja peaminister Jüri Ratas andsid teisipäeval Stenbocki majas toimunud tänu­üritusel üle viis regionaalarengu auhinda ehk Regionaal­maasikat. Auhinna said veel Tsiistrenuka ja Missomaa ettevõtjad, koostöötamis­keskus Pärnus, Järva valla mobiiliäpp, MTÜ Postitee ja Eesti Maanteemuuseum.
Riigihalduse minister Janek Mäggi ütles, et tunnustust väärib iga tegu, mis aitab kaasa elu arendamisele ja võimalikkusele erinevates Eestimaa nurkades.
Peaminister Jüri Ratas lisas, et Eesti toetubki meie inimestele igas kaugemas külas, vallas ja linnas ning kõikide nende tegudele kogukonna arendamisel. “Olgu selleks kohaliku kogukonna parem sidumine, külakiige rajamine või kultuurimaja renoveerimine, töö ja vaba aja veetmise võimaluste arendamine või kohaliku eripära rõhutamine – kõik need ettevõtmised ühendavad meie inimesi ning panevad omakandi rahva koos tegutsema. Just seda üheskoos tegutsemist meie väikene riik arenguks vajabki.”
Regionaalarengu auhindu anti välja kuuendat korda. Hiiumaale jõudis Regionaalmaasikas teist korda. Kohvikute­päeva eest sai Regionaalmaasika MTÜ Kärdla Kohvikutepäev, mida veavad Ere Naat ja Ly Johansen. Sellega oleme saar­lastest ees, sest Saaremaa on saanud vaid ühe regionaalarengu auhinna, eelmisel aastal omavalitsuste ühinemise eest. Üks Regionaalmaasikas on ka muhulastel, selle sai ettevõte Muhu Pagarid 2015. aastal.
Novembris väljakuulutatud konkursile laekus 39 ettepanekut, mille hulgast valiti välja viis silmapaistvamat. Auhinna­saajaid tunnustati tänukirja ja Eesti klaasikunstniku Maret Sarapu tehtud klaasist maasikaga.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...